Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütahyalı postacı Nevzat internetin yeni fenomeni

Postacılara yıpranma hakkı verilmesi için film çeken Kütahyalı postacı Nevzat Çoban, 'sanal alemin' yeni fenomeni oldu. Çektiği filmde mesleğin zorluklarını anlatan Çoban, izlenme rekorları kırıyor

Giriş Tarihi: 1.5.2013
Kütahya'da yaşayan posta dağıtıcısı Nevzat Çoban, çektiği filmle internette tıklanma rekorları kırıyor. Postacılara yıpranma hakkı talep etmek için çektiği 27 dakikalık filmde başına gelmedik iş kalmayan 'Postacı Nevzat' mesleğin zorluklarını anlatarak postacılara yıpranma hakkı verilmesini istiyor. Filmde postacıyı köpekler kovalıyor, icra belgesi getirdiği kişiler tarafından sopayla dövülüyor, bir balkondan üzerine kovayla su dökülüyor, başına kiremit düşüyor, karlı yollarda kayarak düşüyor. Hatta balık tutan balıkçıya bile gönderisini yüzerek ulaştıran postacı oyunculuğuyla da dikkat çekiyor.

10 BİN LİRAYA MAL OLDU

PTT Kütahya Başmüdürlüğünde posta dağıtıcı olarak çalışan Nevzat Çoban, filmi bir yılda tamamladığını söylüyor. Sabah'a filmin hikâyesini anlatan Çoban, ilk olarak çekimlere amatör başladığını belirterek, "Filmi gerçekten dağıtım yaptığım alanlarda çektik. Bir yıl içinde yaklaşık 10 bin lira harcama yaptım. Filmin senaryosunu, yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu ben yaptım" dedi.

'BU YÜZDEN EŞİMLE TARTIŞTIM'
Filmde toplam 15 kişinin rol aldığını söyleyen Çoban, bu yüzden eşiyle de tartıştığını belirterek, "Bir yıl boyunca gece gündüz farklı mekânlarda filmi çektik. Hatta eşimle bazen tartıştık. Bana 'çoluk çocuğun rızkını buraya harcıyorsun' diyerek kızdı" dedi.

BAŞINA GELMEDİK KALMIYOR
Posta dağıtıcılarının zor bir mesleği icra ettiğine dikkati çeken Çoban, filmde bunu anlatabilmek için köpeklerden kaçıyor, balkondan üzerine bir kova su dökülüyor, adres ararken başına çatıdan kiremit düşüyor, silahla ayağından vurularak yaralanıyor ve sopayla dövülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahyalı postacı Nevzat internetin yeni fenomeni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN