Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre Çiçekleri'yle daha temiz Keçiören

Giriş Tarihi: 12.6.2013

Çevre Çiçekleri projesinin 4., 5., ve 6. sınıflardan oluşan yaklaşık bin çevre müfettişi, "Temiz Keçiören Çevre Eylem Günü"nde buluştu

Keçiören Belediyesi tarafından 4 yıl önce başlatılan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteğiyle 15 il ve ilçeye yaygınlaştırılan Çevre Çiçekleri projesinin 4, 5, ve 6. sınıflardan oluşan yaklaşık bin çevre müfettişi, "Temiz Keçiören Çevre Eylem Günü"nde buluştu. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

"BİR ŞE YLER YAPMALIYIZ"
Çevre Çiçekleri projesi kapsamında düzenlenen Temiz Keçiören Çevre Eylem Günü'nde konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Selamoğlu çocuklara seslenerek "Sizinle tertemiz bir Keçiören var. Hepiniz geleceğin belediye başkanları, kaymakamı, valisi, milletvekili, bakanı, başbakanısız. Sizleri çok seviyoruz" dedi. Keçiören Kaymakamı Dirim ise Keçiören Belediyesi'nin çevre duyarlılığını artırmaya yönelik projelerini desteklediklerini belirterek, "Çevre konusu, ülkemizin en önemli konularından. Bu konuda herkesin bir şeyler yapması gerekiyor. Lafla değil gerçek çevreciler olmalıyız" diye konuştu.

MINTIKA TEMİZLİĞİ YAPTILAR
Ülkemizi emanet edeceğimiz çocukların eğitim çağlarında çevre bilincini yakalamaları gerektiğini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bizim çevreciliğimiz sözde bir çevrecilik değil. Çünkü inancımız, geleneğimiz, örfümüz, adetimiz gereği çevremizi temiz tutan insanlarız" şeklinde konuştu. Daha sonra protokol üyeleri ve çocuklar kortej oluşturarak çevre yürüyüşü ve sembolik mıntıka temizliği yaptı. Etkinlik dolayısıyla Türk Hava Kurumu da bir gösteri sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre Çiçekleri'yle daha temiz Keçiören
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN