Tüm güzellikleri fotoğrafladılar

Giriş Tarihi: 9.7.2013

Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği, Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması'nı Tokat'ın Niksar ilçesinde düzenledi. Yarışmaya yerli ve yabancı birçok fotoğrafçı katıldı

Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği'nin (DASK), United Photographers International (UPI) ve Fédération Internationale de l'Art Photographique (FIAP) katkılarıyla düzenlediği Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması (DOGAY) ve Çocuk DOGAY, bu yıl Tokat'ın Niksar ilçesinde yapıldı. 14 ülkeden 330 fotoğraf sevdalısını 17. kez buluşturan etkinlik, birbirinden güzel anlara sahne oldu.

SAYISIZ ZEN GİNL İK

17 yıldır Türkiye'nin Frig Vadisi'nden Hemşin'e Türkiye'nin dört bir köşesinde gerçekleşen DOGAY'ın 2013 durağı Niksar oldu. Dünyada "endüstrinin başladığı ilk kent" olarak anılan Niksar'ın Pontus Krallığı'ndan bugüne uzanan kalesi, Roma, Danışmendliler, İlhanlı, Selçuklu, Osmanlı dönem eserleri, Anadolu'da tıp eğitimini veren ilk medrese Yağıbasan (1157), Ayvaz Maden Suyu, taş binaları, konakları, yaylaları, Aşgana (Niksar Mutfağı), Erzurumlu Emrah ve Cahit Külebi'nin izleri benzeri sayısız zenginliği yaklaşık 4 bin kareyle belgelendi. 2013 yılı Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması, 16-19 Mayıs günleri arasında düzenlendi.

REKOR KATILIM
Tokat Valiliği himayesinde Niksar Kaymakamlığı ve Niksar Belediyesi'nin desteğiyle gerçekleşen yarışmaya bu yıl rekor sayıda kişi katıldı. İngiltere, İtayla, Hollanda, Yunanistan, Çin, Finlandiya, Filistin, Lübnan, Kıbrıs, Moğolistan, Ürdün, KKTC ve İran'dan gelen fotoğrafçılar, büyüleyici manzarayı ölümsüzleştirmek için kıyasıya mücadele etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm güzellikleri fotoğrafladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN