Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Açık havada sinema keyfi

Giriş Tarihi: 10.7.2013

Kordiplomatik misyon ve sanatseverlere ücretsiz açık hava sineması keyfi Cer Modern'de sunulacak

Dördüncü Cer Modern Açık Hava Film Günleri ile ulusal ve uluslararası festivallerde gösterilmiş ve ödül kazanmış Türk filmleri, Ankara'da yaşayan uluslararası kordiplomatik misyon ve Başkentli sanatseverlere ücretsiz sunulacak. Cer Modern'den yapılan açıklamaya göre etkinlikle Türkiye sinemasının tanıtımına ve Başkent'in kültürel altyapısının gelişimine katkı amaçlanıyor.

FESTİVALE DÖNÜŞEBİLİR
Çağdaş Türk sinemasının seçkin örneklerinin gösterildiği bu etkinliğin gelenekselleşerek bir açık hava film festivaline dönüşme yolunda ilerlediğini belirten Cer Modern yetkilileri, "Dış misyon ve Başkentliler'in yoğun ilgisi ve talebi, etkinliğin sürdürülmesi yönünde motivasyon sağlıyor" dedi.

HER SALI GÖSTERİM

Gösteriler 8-12 Temmuz 2013 tarihleri arasında Cer Modern Açık Hava Film Günleri adı altında gerçekleştirilecek, 5 gün süresince 5 ayrı uzun metrajlı Türk filminin İngilizce alt yazı ile gösterimini kapsayacak. 8 Temmuz'daki Jin gösteriminden sonra 9 Temmuz'da Gözetleme Kulesi, 10 Temmuz'da Devir, 11 Temmuz'da Mutlu Aile Defteri, 12 Temmuz'da Kelebeğin Rüyası gösterilecek. Ayrıca 16 Temmuz itibariyle açık hava film gösterimleri her salı akşamı sinemaseverlerle buluşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açık havada sinema keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN