Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her mahalleye özel iftar sofrası kurdu

Konya Büyükşehir Belediyesi 3 yılda 212 mahallede iftar sofrası açtı. Vatandaşla iftar açan Belediye Başkanı Tahir Akyürek, birlik ve kardeşlik mesajı verdi

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği mahalle iftar programında bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve mahalle sakinleri birlikte iftar açtı. Türkiye'nin gündeminde olan 'mahalle iftarlarının' ilk kez Konya'da uygulandığını ve 3 yılda 212 mahallede iftarı yaptıklarını söyleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları vererek, İslam coğrafyalarında yaşanan dramlara dikkat çekti.

'KONYA ŞEFKAT ŞEHRİ'
Mahalle İftarları kapsamında 3 ayrı programda Sakarya, Bedir ve Aydınlıkevler Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan ayında Türkiye'nin yanı sıra yeryüzündeki tüm mazlumlara dua edilmesi gerektiğini belirterek, "Mısır'da 2 milyon mazlum kardeşimiz gözyaşı ile dua ediyordu. İftar saatinde gözyaşı içinde yapılan dualara Mevlana şehri, şefkat ve merhamet şehri Konya'mızdan biz de iştirak ediyoruz. Onların kurtuluşu için dua ediyoruz" dedi.

'BİRBİRİMİZE DUA EDELİM'
Daha sonra Bedir Mahallesi'ndeki iftar programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, burada yaptığı konuşmada, Filistin'de, Myanmar'da, Mısır'da, Suriye'de ızdırap çeken insanlar olduğunu hatırlattı. Başkan Akyürek, "Sokaklarda, sıcakta bir taraftan zulüm ve ölüm, diğer taraftan her şeye rağmen Allah'a kul olma bilincini kaybetmeyen insanlık. Birbirimize dua edelim. İhtiyaç sahiplerinin yanında yer alalım. Konya'mız birlik ve beraberlik içinde daha güzel bir geleceğe ilerliyor. Allah bu güzel yürüyüşümüzü hiçbir zaman bozmasın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her mahalleye özel iftar sofrası kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN