50 yasnda üçüncü çocugunu dogurdu

Giriş Tarihi: 6.8.2013

Aksaray Merkez Kurtuluş Mahallesi'nde yaşayan Döndü ve Dede Altan çifti, Başbakan Erdoğan'ın 3 çocuk önerisini dinleyerek 14 yıl aradan sonra tekrar çocuk sahibi oldu

Basbakan Recep Tayyip Erdogan'ın her fırsatta dile getirdigi '3 çocuk' istegi, 50'li yaslarda olan Döndü ve Dede Altan çiftine ilham verdi. Pazarda sebze satıp ırgatlık yaparak geçimini saglayan Dede Altan, "Basbakanımızı çok seviyoruz. Onun tüm haberlerini fırsat buldukça izliyoruz. Basbakanımız 3 çocukta ısrarlı olunca ona olan sevgimizden dolayı bizde esimle çocuk yapma kararı aldık" dedi.Ev hanımı ve 2 çocuk annesi olan Döndü Altan (50), 14 yıl aradan sonra hamile kaldıgını ögrenince çok sevindigini belirterek, "Hamile oldugumu ögrenince hastaneye gittik. Doktorlar bana yasımın hamilelik için çok riskli oldugunu söyledi. Hatta çocugumun sakat dogabilecegini, hatta benim bile hayati tehlikem oldugunu dile getirdiler" dedi.

'MADDİ AÇIDAN ZOR DURUMDAYIZ'
Çocuklarına nüfus kaydı yaptırmak için gittikleri nüfus müdürlüğündeki görevliye çocuğun ismini Recep Tayyip Erdoğan Altan koymak istediklerini belirttiklerini ancak görevlinin çok uzun olacağını söylemesi üzerine nüfus kağıdına Tayyip Erdoğan Altan yazdığını söyleyen Aksaraylı Altan çifti, ailenin 3. ferdi Recep Tayyip Altan'ın 24 yaşında Beyhan Altan ve 13 yaşında Serkan Altan isimli 2 de ağabeyi bulunduğunu söyledi. Yeşil kart sahibi olduklarını belirten Dede Altan (49) ise maddi açıdan zor durumda olduklarını ve yetkililerden yardım istediklerini dile getirdi.

ADI "TAYYİP ERDOĞAN" OLDU
Zor bir hamilelik dönemi geçirdiğini ifade eden Döndü Altan, Konya ve Kayseri de dahil olmak üzere birçok hastanede muayene olduğunu sözlerine ekleyerek, "Doktorların doğuma sıcak bakmadıklarını söylemelerine rağmen ben çocuğunu başbakanımıza olan sevgimden dolayı dünyaya getirmek istedim. Başbakanımızın ismini yaşatmak için ölümü dahi düşünmeden çocuğumu doğurmak istedim" dedi. Altan çifti doğumdan sonra 3. çocuklarının ismini Tayyip Erdoğan Altan koyduklarını da ifade etti.

'DÜNYA LİDERİ OLSUN'
Bir hafta önce E-Devlet yoluyla Başbakanlık'a yardım için müracaat etiklerini vurgulayan Dede Altan, "Bir yaşlı atımız vardı pazarlarda ya da yük taşıyarak ekmek paramızı çıkartıyorduk. Ancak artık o da yok. Kendim için değil ancak çocuklarım için yetkililerin yardım etmesini bekliyorum" dedi. Anne Döndü Altan ise "Benim emsallerim torunlarını büyütüyor ben ise çocuk sahibi oldum. Bu yaşta anne olmak güzel bir duygu. Küçük Tayyip neşe kaynağımız oldu. Dilerim oğlum ismi gibi bir dünya liderinin yakaladığı başarıyı yakalar, okur ve devletine hayırlı bir evlat olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 yasnda üçüncü çocugunu dogurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN