Aksaray'ın başarılı ismi

Giriş Tarihi: 6.8.2013
Yıllar önce memleketlerinden okumak için ayrılan ve mesleki kariyerlerinde basarılı olan Aksaray'ın yetistirdigi birbirinden önemli isimleri daha yakından tanıyacaksınız. Aksaray'ın Ortaköy ilçesi nüfusuna kayıtlı birçok basarılı isimlerinden biri deAkdeniz Üniversitesi'nde Hastaneler Basmüdürlügü görevini yürüten Yavuz Yıldırım. Yıldırımlar nam-ı diger Gazeller sülalesinin bir ferdi olarak 1969 yılında Ortaköy/Aksaray'da doganYavuz Yıldırım, ilk, orta ve lise egitimini burada tamamladı.

YÜKSELEN GRAFİK

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi Saglık Idaresi Bölümünden mezun olan Yıldırım, 1993-1995 yılları arasında Ankara Özel Güven Hastanesi'nde Fatura Tahakkuk ve Muhasebe birimlerinde çalıstı. Hacettepe Üniversitesi Saglık Bilimleri Enstitüsü'nde Saglık Kurumları Yönetimi üzerine yüksek lisans yapan Yıldırım, yedek subay olarak askerligini Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde gerçeklestirdi. Askerlik hizmeti sırasında Gülhane Tıp Dergisi ve Ayın Kitabı Yayın Koordinatörü olarak görev yaptı.

AZİMLİ ÇALIŞMA

Askerlik öncesi ve sonrası Hacettepe Üniversitesi'nde, Idari ve Mali Isler Daire Baskanlıgı Bütçe- Plan Sube Müdürlügü'nde, Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Döner Sermaye Isletmesi Saglık Hizmetleri Birimi Satınalma Müdürlügü'nde, Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Döner Sermaye Isletmesi Merkez Birimler Bütçe ve Satınalma Müdürlügü'nde, Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Döner Sermaye Isletmesi Fatura- Tahakkuk Müdürlügü'nde görev yapan Yıldırım, daha sonraZonguldak Karaelmas Üniversitesi Arastırma ve Uygulama Hastanesinde Hastane Müdürü olarak yaklasık 3 yıl çalıstı.

EĞİTİMLERE KATILDI
Yıldırım, Kurucu ve Başmüdür olarak Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin kuruluş, açılma ve faaliyete geçirmeye yönelik tüm idari işlemlerinde görev yaptı ayrıca bir dönem de Üniversite Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü görevini de başarıyla yürüttü. Ortaköy/ Ozancık kasabasından Türkan (Kocaöz) Yıldırım ile evli ve bir çocuk babası olan Yavuz Yıldırım, çok sayıda kongre, sempozyum ve eğitime katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksaray'ın başarılı ismi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN