Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tunçbilek gelişiyor

Kütahya'nın 8 ilçesinden daha büyük beldesi Tunçbilek'te kamu ve özel sektör yatırımlarının yanında belediye çalışmaları da hızla sürüyor. Beldeye bölgenin tek arıtma tesisi de kuruldu

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesinde belediye çalışmaları hızla devam ederken, ilçede ilklere imza atılıyor. Bölgenin tek arıtma tesisi Tunçbilek Belediyesi tarafından yapılırken, Tunçbilek'in pis suları kanalizasyon suları artık arıtılarak Kocaçaya bırakılıyor. Tunçbilek Belediye Başkanı Mutahhar Temel, Kocaçay'ın önemli olduğunu ve Türkiye'nin en zengin tarım alanlarından biri Karacabey Ovası'nı suladığını kaydetti. Kocaçay'ın kirlenmesi halinde Karacabey Ovası'nın hem üretim kalitesinin hem de üretim miktarının düşeceğini ifade den Temel "Arıtma tesisimiz 10 bin kişilik ve bu tesisimiz 1 yıldır hizmet veriyor. Bizler bölgede arıtma tesisi yapan tek belediyeyiz" dedi.

ÜST YAPI SÜRÜYOR

Başkan Temel, belde mahallelerinde alt yapı çalışmalarının tamamlandığını üst yapı çalışmalarının ise sürdüğünü kaydederek "Mahallerimizin kanalizasyon, içme suyu gibi tüm çalışmaları yapıldı. Şimdi üst yapı çalışmalarımız var. Bütün mahallelerimiz kilit taşıyla kaplandı" diye konuştu. Linyit madenini öne çıkarmak için çaba gösterdiklerini ifade eden Başkan Temel "Türkiye'deki madencilerin enerji sektörüyle uğraşan firmaların bu sektörde çalışanların dikkatini Tunçbilek'e çekmeye çalışıyoruz" dedi. Beldenin tarihiyle ilgili bir kitap hazırlayıp 3 bin adet bastıklarını bildiren Temel, Tunçbilek'e linyit havzası ve bunun değerlendirilmesi koşulları ile ilgili de bir bilimsel kitap da hazırladıklarını ve 2 bin 500 adet bastıklarını dile getirdi. Sosyal faaliyetler kapsamında belde ve civar köylerde yardıma muhtaç ailelerin çocuklarını sünnet ettirdiklerini, muhtaç çocuklara kırtasiye yardımında bulunduklarını söyleyen Başkan Temel "Askere giden her genç için eğer evliyse eşine bekârsa annesine asker maaşı veririz. Engellilerin yaşamını kolaylaştırıcı çalışmalarımız var. Zaten yasa gereği bütün parklarda belediyemiz bütün önlemleri aldı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunçbilek gelişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN