Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uğur ÖZTEKE: Konya Şeker enerjide de rüştünü ispat etti

Giriş Tarihi: 21.8.2013
2023 hedefini tarım sektöründe dünyanın en büyük beş şirketinden birisi olarak açıklayan Konya Şeker, Başkan Recep Konuk'un önderliğinde ilerlemeye dahası koşmaya devam ediyor.
Hafta başında Ankara'da üç bakanla Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile en stratejik yatırımlarından birisi olan enerjide "Artık ben de varım.
Hem de enerjiyi en iyi bilen, en iyi kullanan ve dünya devleri ile bu alanda da yarışmaya varım"
diyen Başkan Recep Konuk Konya ve ülke adına bir çiftçi çocuğunun, bir öğretmenin imkânbulduğunuda neler yapabileceğini gösteriyordu.
Şeker üreten bir firmanın dünya devi olma adına artık dünyanın en üst liginde devlerle yarışırken tarımın yanı sıra enerjideki varlığını da gözler önüne seren Konya Şeker, inanıldığı zaman neler yapılabileceğini gösteriyordu.
Başkan Konuk Konya Şeker'in tarım ve gıdadan sonra şimdi de enerjide niye var olduğununu soranlara, "Biz Konya Şeker olarak tam 59 yıldır şeker üretiyoruz.
Ama biz sadece şeker üretmedik ki tam 59 yıldır da elektrik üretiyoruz" diyordu.
Yani burada mütevazı olmanın bir gereği de yoktu.
Bugün bu soruyu sormak, yokluklar içinden gelip, tarladan ahıra, yufkadan tezeğe her türlü zorluğu yaşamış bir insanın bugün ABD başta olmak üzere Hollanda'dan Kanada'ya, Kafkaslar'dan Meksika'ya tüm dünya devlerini sektöründe alt ettikten sonra şimdide enerjiye el atan Başkan Konuk'u tanımayanların işi olabilir.
Çumra Şeker uzay üssüne çevirdikten sonra havaya uçup giden buharla su diye inleyen Konya ovasında, muzdan domatese her türlü organik ürünü yetiştiren Başkan Konuk, hedefini yükseltmiş dahası tavan yapma adına destek aramıştı.
***

İşte gün o gündü. Başkanın aradığı destek artık gelmişti.
Recep başkan ile Konya girdiği her sektörde tahminleri değil rekorları alt üst etmiş ve 'nasıl olur?' sorularına gerekli cevabı vermişti.
Sayın Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın bugün Konya için belirlediği hedef, şehri dahası bölgeyi yeniden fethetme adına önemlidir.
Konya Şeker'in, Konya'nın önünde şimdi başta Karapınar bölgesindeki zengin kömür yatakları olmak üzere tahminlerin çok ötesinde bir güneş enerjisi sistemi bulunmaktadır.
Birlik olunduğu zaman yan yana gelindiği zaman hele hele bir de yüreklerde o samimiyeti yakaladığımız zaman bizim yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.
Sabırla bekleyeceğiz ve inşallah bu günü de göreceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur ÖZTEKE: Konya Şeker enerjide de rüştünü ispat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN