Teknik destekle işsiz gençlere istihdam şansı

Giriş Tarihi: 11.9.2013

Konya Sanayi Odası, Mevlana Kalkınma Ajansı'nın 2013 teknik destek programı kapsamında "İşsiz Gençlere CNC Alanında Nitelik Kazandırma" projesiyle destek almaya hak kazandı

Konya Sanayi Odası Genel Sekreteri Sedat Taşkazan ve Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman tarafından imzalanan sözleşme ile CNC tezgâh kullanan firmaların CNC operatörleri ve programcılarının teknik kapasitelerinin artırılması ve imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmelerde CNC tezgâh kullanımının artırılması amaçlanıyor. Proje ile ilgili olarak görüşlerini belirten Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman, yeni mezun veya niteliksiz gençlerin istihdamı hususunda ciddi sıkıntılar yaşandığını belirterek "Sıkıntıların sebebi işgücü arz ve talep tarafları arasındaki koordine eksikliğidir. Yeni mezun ve işsiz gençlere ihtiyaç olan alanlarda nitelik kazandıracak eğitim programlarının sayısını artırmak gerekir. Mevcut eğitim kuruluşlarından eğitim alan gençler mezun olduktan sonra kendi alanlarında iş bulamadıkları için ülke ekonomisi açısından önemli bir kayıp oluşturmaktadır. İş bulanların da pratik bilgi ve becerilerini işyeri durumuna göre artırabilmeleri için uzun bir zamana ve ekonomik kaynağa ihtiyaçları vardır" diye konuştu.

YETİŞMİŞ ARA ELEMAN SORUNU
Konya Sanayi Odası Genel Sekreteri Sedat Taşkazan ve Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman yetişmiş ara eleman sıkıntısının yeni yatırımları ve kapasite geliştirme atılımlarını olumsuz etkilediğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknik destekle işsiz gençlere istihdam şansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN