Dikilitaş köyü sakinleri cep telefonu ile konuşmak istiyor

'nın Seydişehir ilçesine bağlı Dikilitaş köyü sakinleri köylerinde cep telefonu ile konuşamamaktan şikayetçi.

Giriş Tarihi: 20.9.2013 12:00
İlçeye 24 kilometre mesafede bulunan köyde cep telefonu ile görüşmek isteyen köylüler, köy merkezine 2 kilometre mesafedeki yükseltiye çıkarak telefon görüşmelerini yapabiliyor.

Telefonla iletişim konusunda çok sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Dikilitaş Köyü Muhtarı Mehmet Dinç, köylerinde 500 nüfusun yanı sıra 800'e yakın cep telefonu bulunduğuna dikkat çekti. Dinç, şöyle dedi: "Türkiye'nin ortasında telefonlarımız çekmiyor. Doğuda her tarafta baz istasyonu var. Dikilitaş'ta telefon çekmiyor, neden? Bu konuda yetkililerden yardım bekliyorum. Baz istasyonu kurulması için her yola başvuracağım. Dağda bir arkadaş hastalansa cep telefonuna ulaşılamıyor. Baz istasyonunun kurulması için bir an önce yetkililerden yardım bekliyorum. En yakın baz istasyonu Bostandere ve Gevrekli kasabalarında Tarakçı'da var. Bizim köyümüze faydası yok. Yüksek yerlerde buradan alıyor."

Bütün cep telefonlarının il merkezinde bulunan yetkilileri ile görüştüğünü belirten Muhtar Dinç, bir sonuca ulaşamadığını yineledi.
Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel'in de sık sık bu konu ile ilgili kapısını aşındırdığını söyleyen Muhtar Dinç, "Kaymakam Bey elinden geleni yapıyor. Allah ondan razı olsun. Ancak bizim köyde yine cep telefonu çekmiyor." dedi. Köy, adını, köy merkezinde muhtarlık binası önünde bulunan dikili taştan alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikilitaş köyü sakinleri cep telefonu ile konuşmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN