Yeni stadyum fiyatları uçurdu

Giriş Tarihi: 23.10.2013

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde yapımı devam eden Konya Stadyumu, bulunduğu bölgedeki emlak fiyatlarının yüzde 30 ile yüzde 40 arasında yükselmesine neden oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılında temelini attığı 42 bin kişilik yeni stadyum projesinin bir an önce tamamlanması için çalışmalar devam ediyor. Bölgeye stadyumun gelmesi, yapılacak yeni yatırımların da önünü açtı. Bu alanda ikamet eden vatandaşlar stadyum inşaatının tamamlanmasıyla birlikte bölgenin çok farklı bir çehreye sahip olacağını düşünüyor. Bu bölgede evi bulunan Mehmet Yılmaz (58), "Geçtiğimiz yıllarda bölgede 300-400 lira arasında kiralık, 80-90 bin lira civarında satılık daire bulmak mümkündü. Ancak bu önemli projenin bu alana yapılması emlak piyasasını yüzde 30 yüzde 40 civarında yukarı çekti. Şimdi kiralar 600-700 lira, satılık evler ise 120- 140 bin lira civarında.

KİRA 600'DEN BİN TL'YE ÇIKTI
Stadyumun bitmesiyle bu fiyatların daha da artacağını düşünüyorum" dedi. Bölgede kirada oturan vatandaşlarda fiyatların 2 yıl içerisinde fark edilir derecede arttığını yapılan bazı konutların kiralarının bin liraya kadar çıktığını söyledi.

Uğur EKİCİ/ SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni stadyum fiyatları uçurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN