Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da engelsiz şehir turu

Giriş Tarihi: 27.11.2013 16:43

Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen, şehir gezisi faaliyetlerine bu hafta engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

'ın tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra belediye yatırımlarını da yakından görme imkanı bulan engelli çocuklar ve aileleri sırasıyla, Taş Bina, Kent Kültür Müzesi, Hatuniye Medresesi (Piri Reis Sergisi), Mümine Hatun Kültür Merkezi, Tartanzade Konağı, Gönül Gözü Çay Evi, Hürrem Dayı Evi'ni gezdi. Engelli çocuklar ve ailelerinin Gönül Gözü Çay Evi ziyaretine Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ve eşi Hilal Uğurlu'da eşlik etti. Engelli çocuklarla tek tek ilgilendi ve ailelerinin sıkıntısını dinledi. Burada bir konuşma yapan Başkan Uğurlu, Karaman Belediyesi olarak engellilere yönelik birçok hizmetlerimiz oldu.

Mesela içinde bulunduğumuz bu bina daha önce kötü bir mekandı. Biz burayı yeniden düzenledik ve engelli kardeşlerimizin huzuruna sunduk. Birçok engelli kardeşlerimiz burada buluşuyor ve hoş vakit geçiriyorlar. Hatta birçoğu burada tanışıyorlar. Burası Karaman'daki tüm engelli kardeşlerimizin buluşma noktası oldu. Yanı sıra yapmış olduğumuz kaldırımların tamamını görme engelli kardeşlerimizin kolayca yürüyebileceği 'görme engelli yolu' ile döşüyoruz. Yine hemen hemen her mahalleye engelli oyun gurubu kurduk. Karaman Belediyesi olarak sizlerin sıkıntısını iyi biliyoruz ve çözüm noktasında elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz" dedi.

Hoş bir gün geçiren engelli çocuklar ve aileleri, şehir gezileri uygulamasından memnun kaldıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman'da engelsiz şehir turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN