Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin Venedik'i

Giriş Tarihi: 4.12.2013

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kızılırmak'tan su getirileceğini belirterek, "Kayseri bu projeyle Türkiye'nin Venedik'i olacak" dedi

Kayseri, Türkiye'nin Venedik'i olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday gösterilmesinin ardından Kayseri'de coşkuyla karşılandı. Sabah Anadolu'ya özel açıklamalarda bulunan Özhaseki, 30 Mart yerel seçimlerinin Kayseri için bir milat olacağını, Kızılırmak projesiyle birlikte Kayseri'nin yeniden ihya olacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunduğu Kızılırmak projesi hakkında bilgi veren Özhaseki, Yamula Barajı'ndan açılacak 20 kilometre uzunluğundaki kanalla Kızılırmak suyunun şehre getirilmesinin planlandığını söyledi. Suyun şehrin ana cadde ve sokaklarında 15 kilometre tur attıktan sonra Sarımsalkı Barajı'na verileceğini ifade eden Özhaseki, şehrin bir ucundan girip diğer ucundan çıkacak projeyle Kayseri'nin yeniden ihya edileceğini belirtti.

Eski yapılar yıkılacak
Projeyle birlikte dönüşüme uğramak zorunda olan mahallelerde yeniden bir yapılanma ve dönüşümün olacağını kaydeden Özhaseki, "Eski 40-50 yıllık yapıların yıkılıp yapılması gibi önemli bir çalışmada var. Kızılırmak bir taraftan şehir içine geldiğinde 400-500 bin metrekarelik bir alanda deniz oluşturacak. Etrafında ise envai çeşit yeşil alanları, yeme içme mekanları, keyif mekanları yer alacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin Venedik'i
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN