Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Konya'nın gözde firmaları

Giriş Tarihi: 8.1.2014
Pakpen: Pakpen Plastik Boru ve Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1989 yılında 30 bin metrekarelik alanda "profil fabrikası" kurarak üretime başladı. Şirket bugün Türkiye geneline yayılmış olan yaklaşık 650 bayii ve müşterisiyle sürdürüyor, alt bayilerle birlikte 1500'e yakın satış noktasında satışı sağlanıyor.
Selva: Selva Gıda 1988'de un ve irmik üretmek üzere, İttifak Holding'in ilk işletmesi olarak kuruldu. Bugün 5 kıtada 80'nin üzerinde ülkede selva satılıyor.
Kombassan: Kombassan Grubu'nun ilk şirketi olan Konya Matbaa, Basım, Ambalaj İmalat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 1988'de kuruldu. Şirket bugün bünyesinde 6 bin kişiyi direkt, 15 bin kişiyi de dolaylı istihdam olarak istihdam ediyor.
Hidrokon: 1993'te Konya'da kurulan Hidrokon araç üstü hidrolik mobilvinç üretiyor. Hidrokon bugün yıllık 60 milyon cirosu olan ve 250 kişinin istihdam edildiği dev bir şirket haline geldi
Atiker: 1970'te Mehmet Ali Atiker tarafından çelik sacdan sondaj teçhiz boruları üretmek üzere kurulan Atiker Metal A.Ş. üretim konusunu önce oto LPG tankları üretimine kaydırdı, daha sonra ise LPG ve CNG yakıt sistemleri üretimine yöneldi. Şirket 40'ı aşkın ülkeye ihracat yapıyor.
Konya Şeker: 1999'da Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk ile atılıma geçen Konya Şeker Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde 49'uncu büyük şirketi olarak, Türk tarım sektörüne yön veren dev bir sanayi kuruluşu haline geldi.
Enka Süt A.Ş Enka Süt A.Ş. uzun yıllar boyu süt sektörü tecrübesine sahip Nihat Akpınar'ın girişimleri ile "Enka Süt ve Gıda Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş." adı altında 1985 yılında Beyaz Peynir üretimi ile faaliyetine başladı. Şirket günlük 600 ton süt işleme kapasitesine sahip.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Konya'nın gözde firmaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN