Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKUT ekibi Avusturya yolunda

Giriş Tarihi: 22.1.2014

Kayseri Erciyes AŞ arama ve kurtarma ekibi, AB'nin desteklediği proje ile Avusturya'ya giderek kurtarma tekniklerini inceleyecek

Büyükşehir Belediyesi Erciyes AŞ personeli, kayak ve dağcılık sporunda arama, kurtarma ve ilk yardım tekniklerinin yerinde görülmesi ve değerlendirilmesi amacıyla Avusturya'ya gidiyor. Avrupa Birliği'nin desteklediği bir proje kapsamında yer alan eğitim, 25 Ocak-7 Şubat günleri arasında gerçekleştirilecek.

İLK YARDIM EĞİTİMİ
Kayseri Erciyes AŞ Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı, AB Eğitim ve Kültür Programı, Leonardo Da Vinci-Hayat Boyu Öğrenme Programı bünyesinde, "AB Ülkelerinde Kayak ve Dağcılık Sporunda Meydana Gelen Kazalarda, Arama, Kurtarma ve İlk Yardım Tekniklerinin Yerinde Görülmesi ve Değerlendirilmesi" isimli bir projenin yürütüldüğünü söyledi.

112 ACİL DE KATILIYOR

Bu proje kapsamında Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ile proje ortağı olarak Avusturya'ya gideceklerini belirten Cıngı, "Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri, 112 Acil ve Erciyes Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı da bu projenin ortaklarındandır. Uluslararası Dağ Acil Tıbbi Müdahale birimi ICAR MEDCOM'un çalışmaları ve faaliyetleri yerinde gözlemlenecek ve birebir uygulama yapılacak" dedi.

'BİZE ÇOK ŞEY KATACAK'
Kayseri Erciyes AŞ Dağ Yönetim Şirketi olarak bu projeyi önemsediklerini kaydeden Cıngı, "Bize çok şey katacağına inanıyoruz. Proje öncesinde ortaklarımıza bu konulardaki tecrübelerimizi aktardık. Şirketimiz bünyesinde bulunan Pist Güvenlik ile Arama ve Kurtarma Ekibi tarafından proje ortaklarımıza Erciyes'te kayak eğitimi verdik. Proje sonrasında edindiğimiz tecrübe ve becerileri, bundan sonraki faaliyetlerimize yansıtacak ve Kayseri Erciyes AŞ olarak dinamik yapımızı sürekli ayakta tutacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKUT ekibi Avusturya yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN