Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Felahiye'de değişim

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Felahiye'nin kaderini değiştireceklerini, yıllardır süren yoğun göçü durduracaklarını söyledi

İlçe ziyaretlerini Felahiye ile sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Felahiye ile ilgili projelerini ve hedeflerini anlattı. "Felahiye Büyükşehir ile Buluşuyor" adlı toplantıya katılan Özhaseki, 1985 nüfus sayımında nüfusu 6 bini geçen Felahiye ilçe merkezinin bugün bin 600'lere düşmesinin iyi düşünülmesi gerektiğini söyledi.

"HER KESİME HİZMET ETTİK"
Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda Kayseri'nin merkez nüfusunun 400 binler civarında olduğunu ifade eden Özhaseki, "Nüfus şimdi 1 milyonu aştı. Eğer bu hizmetler yapılmasaydı nüfus 200 binlere düşerdi. Yaptığımız hizmet ve yatırımlarla insanımızın şehrinde kalmasını sağladık. Çünkü herkese ve her kesime uygun yatırımlarla şehrin gelişimine kapı açtık" dedi.

"SIKINTILARI ÇÖZECEĞİZ"
Daha sonra Felahiye'nin sorunlarına değinen Başkan Özhaseki, ilçeye yapılması gerekenlere dikkat çekerek "Buraya Büyükşehir Belediyesi geliyor artık. Nasıl bir sıkıntınız olursa olsun, bu sorunları çözeceğiz. Yolların hali perişan. Bütün yolların elden geçmesi gerekiyor. Göğdere Yolu'nu da 31 Mart'tan sonra Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle bir an önce yaparız. Bazı tarihi eserlerimiz var, bunları ayağa kaldıracağız. Her ilçede büyük bir gençlik merkezi yapacağız. 31 Mart'tan sonra ilk işimiz altyapı çalışmalarının yanı sıra 11 ilçede gençlik merkezlerinin yapılmasına başlamak olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Felahiye'de değişim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN