Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayak Şampiyonası'na dolu dizgin hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 12.2.2014

Uluslararası Kayak Federasyonu'nun 2014 Balkan Kayak Şampiyonası'nın 5–9 Mart arasında yapılmasını onaylamasının ardından hazırlıklar başladı

Bu yıl 5-9 Mart günleri arasında Kayseri Erciyes'te yapılması kararlaştırılan Balkan Kayak Şampiyonası için hazırlıklar başladı. 20 ülkeden çok sayıda sporcunun geleceği Erciyes'teki otellerde rezervasyonlar şimdiden doldu. Erciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, Balkan Kayak Şampiyonası'nın Erciyes için uluslararası etkinliklere referans olacağını söyledi.

300 MİLYON EURO YATIRIM

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 300 milyon Euro'luk yatırımı ile dünyanın sayılı kayak merkezleri arasına girmeyi başaran Erciyes'in ulusal ve uluslararası spor olaylarına, dünya şampiyonası, hatta olimpiyat oyunlara ev sahipliği yapmayı hedeflediğini kaydeden Erciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yüelcel İkiler, "Kış sporları ve kış turizmi, Kayseri kimliğinin önemli bir parçası olacak" dedi.

TEKNİK EKİP İNCELEDİ
Uluslararası Kayak Federasyonu'nun (FSI) Türkiye'nin başvurusu üzerine Kayseri'ye gönderdiği teknik heyetin incelemelerinden tam not alan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde, her türlü kış sporu müsabakasının yapılabileceği tescillendi. Şampiyona için özel bir ekibin oluşturulduğu Erciyes'te, her noktada görev alacak isimler de şimdiden belirlendi.

KAR SORUNU YAŞANMIYOR
Avrupa ve Türkiye'deki pek çok kayak pistinde yetersiz kar nedeniyle kayak şampiyonaları yapılamazken, 33 kayak pistine sahip Erciyes'teki suni kar üniteleri sayesinde sıkıntı yaşanmıyor. Erciyes Kayak Merkezi'nde Hacılar, Hisarcık ve Tekir bölgelerindeki ana pistler suni karlama sistemleriyle karlanarak kayakseverlerin hizmetine sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayak Şampiyonası'na dolu dizgin hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN