Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyşehir'de jandarma balıkçılara can yeleği dağıttı

Giriş Tarihi: 17.2.2014 15:20

Konya'nın Beyşehir ilçesinde jandarma asayiş botu timi beyşehir gölü'nde yaptıkları denetimler sırasında can yeleği bulunmayan balıkçılara can yeleği dağıttı.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Jandarma Asayiş Botu Timi Beyşehir Gölü'nde yaptıkları denetimlerde can yeleği bulundurmayın balıkçıları uyardıktan sonra can yeleği hediye etti.

Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Asayiş Botu Timleri, Türkiye'nin en önemli tatlı su merkezlerinden birisi olan Beyşehir Gölü'nde balıkçılara can yeleği dağıtarak yine örnek bir çalışmaya imza attı. Beyşehir Gölü üzerinde su ürünleri avı yapan balıkçı teknelerini durduran Jandarma Asayiş Timleri, önce avcıların evraklarını kontrol etti, ardından teknede can yeleği olup olmadığını sordu. Can yeleği olmayan avcılara can yeleği hediye eden ve giyinmelerine yardımcı da olan jandarma ekipleri, faaliyetleri esnasında balıkçılardan mutlaka bu can yeleğini kullanmalarını isterken can yeleği takmanın can güvenliği açısından önemli olduğu uyarısında bulundu.

Göl üzerinde kendilerini denetleyen jandarma ekiplerinin can yeleği dağıtmasından çok memnun kaldıklarını dile getiren balıkçılar ise, ilk kez yaşadıkları bu uygulama nedeniyle Jandarmaya teşekkür etti.

Balıkçı Fahri Tekin, can yeleği olmasına rağmen teknesine almayı unuttuğunu belirterek, 'Can yeleğini taşırım ama çalışırken işimizi biraz zorlaştırıyor. Bizimkiler ceket gibi giymeli. Jandarmanın dağıttığı ise daha hafif daha küçük ve kullanışlı. Bundan sonra devamlı takacağım' dedi.
Balıkçı Muhittin Leylek ise, teknesindeki can yeleğini çaldırdığını söyleyerek, 'Tekneden kilitli olmadığı için çaldırdık. Jandarma haklı. Can güvenliğimiz açısından bundan sonra giyeceğiz. Meslektaşlarıma da can güvenlikleri açısından takmalarını tavsiye ediyorum. Geçenlerde oldu, göle düşen bir arkadaşımız eğer can yeleği olsa belki kurtulma şansı vardı' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir'de jandarma balıkçılara can yeleği dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN