Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk kültürünü AB fonuyla tanıtıyorlar

Giriş Tarihi: 26.2.2014

Üniversiteli gençlerin kurduğu dernek, AB'den aldığı fonlarla proje geliştirip Türk gelenek ve göreneklerini yurt dışında tanıtıyor

Kayseri'de 2 yıl önce 11 üniversiteli gencin kurduğu "Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Derneği", farklı projeleriyle AB'den fon alıp Türk gelenek ve göreneklerini yurt içi ve yurt dışındaki programlarla Avrupalı gençlere tanıtıyor. Dernek Başkanı Serdar Dobur, bugüne kadar 100'ün üzerinde üniversite öğrencisini AB'den aldıkları fonlarla Avrupa'nın çeşitli ülkelerine kültür elçisi olarak gönderdiklerini söyledi.

KAYNAŞIYORLAR
Bu sayede üniversitelilerin hem Avrupalı gençlerle kaynaştığını hem de yabancı dillerini geliştirdiğini söyleyen Dernek Başkanı Serdar Dobur, "Gençler isterlerse hiçbir cemaat, illegal yapı ya da kişinin inisiyatifi olmadan kendilerini geliştirebilir, ülkelerine de hizmet edebilir. Derneğimizin tek gelir kaynağı proje üretmek ve bu projeler ile hakkımız olan AB'den aldığımız fonlar" dedi.

TÜRK DÜĞÜNÜNÜ GÖSTERECEKLER
Dobur, 1-8 Nisan günleri arasında Bartın'da gerçekleştirecekleri "Gelenekten Geleceğe Düğünlerimiz" adlı projeye 8 Avrupa ülkesinden gençlerin katılacağı bilgisini vere, proje tarihinin eşi ile evlilik yıldönümlerine isabet ettiğini, bu nedenle projenin kendisi için de ayrı bir önem taşıdığını kaydetti. Dobur, Türk düğün gecesinde eşi ve kendisinin tekrar gelinlik ve damatlık giyerek hem Türk düğünlerini tanıtacaklarını hem de evlilik yıldönümlerini kutlayacaklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk kültürünü AB fonuyla tanıtıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN