Türkiye'nin en iyi haber sitesi

35 yıllık hayal gerçek oluyor

Giriş Tarihi: 13.3.2014

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç'ın girişimleri ile Bolkarlar bölgesine Kayak Merkezi, Çiftehan bölgesine ise sağlık turizmi kapsamında yeni yatırımlar gerçekleştirilecek

Nigde kayak ve saglık turizmi alanında çag atlamaya hazırlanıyor. Yeni projeler çerçevesinde Ulukısla ilçesi sınırları içerisinde bulunan Bolkarlar bölgesine kayak merkezi, kaplıcaları ile ünlü Çiftehan kasabasında ise saglık turizmi kapsamında yeni yatırımlar yapılacak. Nigde Valisi Necmeddin Kılıç, göreve geldigi günlerde baslatılan etüt çalısmaları olumlu çıkınca, Bolkarlara telesiyej yapılmasına karar verildi. Bölgeye araçların saglıklı bir sekilde çıkması için yüksek standartta bir de yol yapımı gerçeklestirilecek. Vali Kılıç, Ulukısla bölgenin essiz bir dogal güzellige sahip oldugunu belirterek, " Bölgede hem termal hem de kıs turizmi için imkânlar mevcut. Bolkarlar bölgesine ilk asamada telesiyej tesisi, Çiftehan bölgesine ise saglık turizmini canlandıracak yeni yatırımlar yapacagız. Nigde'nin turizmden pay alması için gerçeklestirdigimiz çalısmalar mümkün oldugunca en kısa sürede baslayacak ve bitirilecek" dedi.

5 YILDIZLI OTEL YAPILACAK

Bolkarlar'ın birçok kayak merkezine bakıldıgında avantajlı bir noktada ve imkânda olduguna dikkat çeken Kılıç, " Bolkarlar bölgesine geçmis yıllarda bir yatırım baslatılmıs. Meydan yaylası bölgesine yapılmaya baslanan otel insaatı maalesef tamamlanamamıs. Bu insaat yıkılıp yerine 5 yıldızlı bir otel yapılması söz konusu. Bölgeye yatırım yapmak isteyen isadamları var. Biz onlar için altyapıyı yapacagız. Insanların daga güvenle çıkmaları için iyi kalitede bir yol yapımını gerçeklestirecegiz. Yol ile birlikte bölgede bir de telesiyej kurmayı planlıyoruz. Bu islerin baslamasıyla bölgeye turizm yatırımcısının gelmesini bekliyoruz. Nigde Anadolu'nun güney ve kuzeyini bir birine baglayan önemli bir noktada bulunuyor. Bolkarlar'ın dogal güzellikleri, göller de göz önüne alındıgında bölgenin turizm merkezi olmaması için hiçbir neden yok" diye konustu. Çiftehan bölgesinin ise kaplıca ve termal turizm açısından çok önemli bir merkez olduguna dikkat çeken Nigde Valisi Necmeddin Kılıç sözlerini söyle sürdürdü: "Bolkarlar ve Çiftehan birlikte düsünüldügünde, yukarıda kayak yapan insanlar, asagıya inip kaplıcalardan da yararlanabilecekler. Bu iki imkân Nigde'miz için önemli bir turizm kaynagı olusturuyor. Nigde Valiligi olarak Çiftehan bölgesinde de saglık turizmi kapsamında yeni yatırımlar planlıyoruz. Bu konuda valilik olarak çalısmaları en kısa sürede baslatacagız ve bitirecegiz. Nigde turizmden bu kapsamda daha fazla pay alacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
35 yıllık hayal gerçek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN