Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Kütahya'da yatırım rekoru kırdı

Giriş Tarihi: 15.5.2015
AK Parti Kütahya'da yatırım rekoru kırdı

AK Parti milletvekili adayı Şükrü Nazlı, 13 yıllık AK Parti döneminde Kütahya'ya 7,6 milyar TL'lik yatırım yapıldığını belirterek "Bu bir rekordur ve hiçbir iktidara nasip olmamıştır" diye konuştu

AK Parti Kütahya 1. sıra milletvekili adayı Şükrü Nazlı, partisinin iktidarı döneminde ülkenin her yerinde büyük yatırımları imza atıldığını söyledi. SABAH Anadolu'ya özel açıklamalarda bulunan Şükrü Nazlı "13 yıllık AK Parti iktidar döneminde rekor yatırımlara ulaşmanın sevinci ve kıvancı içindeyiz. Bugüne kadar toplam yatırım miktarı 7,6 milyar TL ye ulaşmıştır. Bu meblağ hiçbir iktidara nasip olmamıştır. Bundan sonra da hız kesmeden devam edeceğiz.7 Haziran seçimlerinde Kütahya'dan 4, Türkiye çapında da 400 milletvekili kazancağız. Halkımızın bize teveccühü ve güveni tamdır. Biz de halkımıza güveniyoruz" dedi.

'HİZMETTE AYRIM YAPMADIK'
Kütahya'ya Türkiye'nin 4'üncü büyük havalimanı olan Altıntaş Zafer Havalimanı'nı kazandırdıklarını da ifade eden Nazlı, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde hizmete açtığı bu havalimanından Kütahya, Afyon ve Uşak illeri ve ilçeleri yararlanmaktadır. Yurt dışında bu üç ilimizden 300 binden fazla hemşehrimiz çalışmaktadır ve bu vatandaşlarımıza memleketlerine rahat ve konforlu ulaşım bir imkan sağlanmıştır" diye konuştu. 206 kilometre duble yol, 226 kilometre sıcak asfalt yaptıklarına da değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Hastanelerimizi modern araç gereçlerle donattık. Dumlupınar Üniversitesi geleneksel mimari ve modern tesisleriyle Anadolu'nun parlayan yıldızı haline geldi. Kütahya'da hava kirliliğ 300 ppm'in üstüne çıkmış ve insanlarımız adeta zehirlenmeye başlamıştı. 2005'te doğalgazın devreye girmesini sağladık. Bugün hava kirliliği kalmadığı gibi Kütahya havası temiz iller arasına girmeyi başardı. Türkiyenin en büyük termik santrallerinden olan Seyitömer Termik Santrali'ne 40 milyon euro harcama yaparak elektronik filtreler konulmasını sağladık. Artık bacalardan zehirli duman değil su buharı çıkmakta, havaya zehirli gazlar ve partiküllerin yayılması önlenmiştir. İlçelerimizi ve köylerimizi ihmal etmedik. Hizmetlerde ayırım yapmadık. Organize Sanayi Bölgelerimiz'in sayısını artırdık. Şu anda 96 fabrika ve 10 bin 300 çalışan personele ulaştık. Organize sanayilerimize teşvik uygulamaları getirdik. Yatırımların artmasını sağladık. Dünyada stratejik boraks madeninin yüzde 60 Kütahya'dadır. Boraksın değer kazanması için yatırımlar yaptık. Boraks hiçbir zaman özelleştirme kapsamına alınmayacaktır. Dünya çapında önemli bir cevherdir. Başta uzay sanayi olmak üzere 105 alanda kullanılmaktadır. Kömür işletmelerinde yer altında çalışan işçi kardeşlerimizin daha güvenli ve daha sağlıklı ortamlarda çalışmaları sağlama çabası ve kararlılığı içindeyiz. Haftada 1 gün olan izin günlerini 2 güne çıkardık."

NAZLI'DAN MODERN HASTANE MÜJDESİ
Kütahya'da aylardır konuşulan yeni hastane konusuna AK Parti Milletvekili adayı Şükrü Nazlı son noktayı koydu. Hastane hakkında SABAH Anadolu'ya açıklamalarda bulunan Nazlı şunları söyledi: "Halk arasında bazı art niyetli kişiler 'Hastane yapılmayacak, boş vaatler' gibi gerçeği yansıtmayan konuşmalar yapmakta. Ben buradan Kütahya halkına bir müjde vermek istiyorum. Hastane yapılacak ve gerekli proje çalışmaları Sağlık Bakanlığı tarafından yapılrarak, ihale aşamasına getirildi. İnşallah en yakın zamanda temeli atılacak. Hastanemiz eski Jandarma Er Taburu'nun boşalttığı Çamlıca Yolu güzergahındaki geniş araziye inşa edilecektir. 700 yataklı hastanemiz modern teknolojiye göre dizayn edilecek. Hasta odaları tek kişilik olarak tasarımı yapıldı. Adeta 5 yıldızlı otel odaları gibi donatılacak. Hastanemizde büyük şehirlerdeki üniversite hastanelerindeki MR, tomografi, dijital röntgen cihazları, diyaliz servisi, onkoloji birimi, radyo-terapi, kemoterapi üniteleri, kardiyoloji, kardiyo-vasküler bölümü gibi tüm üniteler son teknoloji cihazlarla donatılarak,halkımızın hizmetine sunulacaktır." AK Parti adayı Şükrü Nazlı, Türkiye'nin tek fizik tedavi ve hidroterapi hastanesi olan, şifalı kaplıca sularıyla ülke çapındaki hastalara şifa dağıtan Yoncalı Kaplıcaları Hastanesi'nin. şu anda 150 olan yatak kapasitesinin artırılacağını da söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Kütahya'da yatırım rekoru kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN