Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üretime hizmet bizim için ibadettir

Kayseri sanayisini zirveye taşıyacaklarını söyleyen OSB Başkanı Tahir Nursaçan "İnşallah 2023'te 30 milyarlık ihracat yapmayı,150 bin kişiye istihdam sağlamayı ve üretim üssü olmayı hedefliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Üretime hizmet bizim için ibadettir
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nin Türkiye'nin ilk organize sanayi bölgelerinden olduğunu söyledi. Kayseri OSB 70 bine varan çalışanıyla dikkat çektiğini ifade eden Başkan Nursaçan İnşallah 2023'te 30 milyarlık ihracat yapmayı,150 bin kişiye istihdam sağlamayı, dünyanın bütün ülkelerine ihracat gerçekleştirmeyi, katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üretim üssü olmayı ulusal ve uluslararası birçok markayı yaratmayı hedefliyoruz" dedi.

'MODEL GÖSTERİLİYORUZ'
Kalifiye eleman bulma sorununa da değinen Tahir Nursaçan, bu sorunu ortadan kaldırmak için özel teknik liseler açtıklarını, üniversite-sanayi işbirliğini artırmak amacıyla Erciyes Teknopark, KOSGEB ve Kalkınma Ajansı'yla işbirliği yaptıklarını söyledi. Kayseri'nin gelişmekte olan dünya kentlerine model gösterildiğini belirten Nursaçan "Kayseri, sosyo-ekonomik durumu, ticari büyüme ve gelişmedeki gücü, sanayicinin bilinci, sivil toplum kuruluşlarının dayanışması ve desteğiyle daima zirvenin sahibi. 1 Kasım seçimleri sonrası istikrar ve güven ortamı tekrar oluştu. Bölge ekonomisinin en önemli sorunlarından biri teşviktir. Bizler sanayiciler olarak her yükün altından kendi imkanlarımızla kalkmayı başardık. Bundan sonraki dönemlerde teşviklerden faydalanabilirsek elbette çok mutlu oluruz. Üretime hizmet etmek ibadettir" diye konuştu.
MEHMET UZEL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üretime hizmet bizim için ibadettir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN