Kayseri 2023'te lider şehir olacak

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, kentte yapılmakta olan ve yapım kararı alınan büyük yatırımlarla ülke geleceğine damga vuracaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Kayseri 2023'te lider şehir olacak

Her zaman üreten bir ruha sahip olan Kayseri, geleceğe umutla bakıyor. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, kentte yapılmakta olan ve yapım kararı alınan büyük yatırımlarla, bölgenin ülke geleceğine damga vuracağını kaydetti. Sanayileşme konusunda oldukça köklü bir geçmişi ve kültürü bulunan Kayseri'nin bugün parlayan yıldız haline geldiğini belirten Düzgün. Türkiye'nin 2023 hedefleri ve Kayseri'nin bu doğrultudaki katkılarından söz etti. Vali Düzgün, Kayseri ve bölge olarak önemli bir misyon yüklendiklerinin altını çizerek "Kayseri'nin bir üretim üssü ve metropol bölge olmaması için hiçbir neden yok. Bugün Kayseri OSB içinde 500'den fazla fabrika üretim yapıyor. Bunlara Mimar Sinan OSB, Serbest Bölge, İncesu OSB bölgelerini de eklediğimiz zaman Kayseri'de binlerce fabrikanın bacası tütüyor diyebiliriz. En çetin kriz dönemlerinde dahi Kayseri'de fabrikalar kapısına kilit vurmamış, üretimlerini durdurmamıştır. Böyle zor dönemlerde dahi sanayicilerimizin yeni yatırımlara yönelik yoğun talepleri olmuştur. Bu kentte doğmuş, büyümüş herkes hayatlarının her alanında üretmeye ve kazanmaya odaklanır. Bu ruhu, bölgeye gelen yatırımcılara da aşılıyoruz. Ayrıca bölgede yatırım anlamında çok fazla avantaj bulunuyor. Devlet teşvikleri, organize sanayi bölgelerinin yatırım için uygunluğu, sanayi alt yapısı, ticaret kültürü gibi sebepler bölgeyi çok cazip kılıyor" dedi.

KRİZLER ZARAR VEREMEDİ
Kayseri ihracatında geçmiş yıllara kıyasladığımızda dönemsel krizler haricinde hep yükseliş görüldüğünü de ifade eden Düzgün sözlerini şöyle sürdürdü: "Avrupa'da veya Ortadoğu'da çok büyük krizler de yaşansa Kayseri ihracatçısı her zaman yeni ülkeler keşfedip kendine yeni pazarlar bulma konusunda uzmanlaşmıştır. Krizi ön gören sanayici hiç beklemeden ürünlerini ihraç edebileceği yeni ülkelere doğru yola çıkıyor, bu da ağır kriz dönemlerinde dahi ihracatın düşmemesini sağlıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri 2023'te lider şehir olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN