Eskişehir’in eğitim markası: egemiz

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Eskişehir’in eğitim markası: egemiz

Eskişehir’in önde gelen eğitim kurumlarından Egemiz Eğitim Kurumları, öğrencilere zorlu sınav maratonlarında ışık tutmaya devam ediyor

Eğitim -öğretim hizmetlerini kişiye özel tekniklerle, tecrübe ve bilgi birikimine sahip geniş kadrosuyla, özgün bir anlayışla veren Egemiz Eğitim Kurumları, sadece Eskişehir'de değil bölgede yükselen bir yıldız olma yolunda hızla ilerliyor. Egemiz Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Menderes Kara, öğrencilere ayrıcalıklı ve saygın bir kariyer elde etmeleri için gerekli eğitim - öğretim ortamı sağladıklarını belirtti. Ayrıca Menderes Kara yaptıkları çalışmalarda öğrencilerin sınavlara planlı programlı bilinçli hazırlanmalarını, ders çalışma tekniklerini doğru öğrenmelerini ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını sağlamaya yönelik, profesyonel bir hizmet sunduklarını kaydetti. Geleneksel dershane anlayışından farklı metodları benimsediklerini dile getiren Menderes Kara, öğrencilerin ve öğrenmeye istekli herkesin kişisel potansiyellerini keşfedebilmesine olanak sağlayarak, mesleki gelişimlerine destek olup, sürekli gelişmeyi ve öğrenmeyi teşvik eden bir kurum olduklarını söyledi.

Kendinizden ve kurumunuzdan bahseder misiniz? 1979 Erzurum doğumluyum. İlk öğrenimimi Erzurum'da tamamladım. Orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. Yüksek Öğrenimimde Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldum. Bu işe başlarken prensiblerimizden ayrılmayacağımız sözünü, kendimize vererek başladık. Birincisi öğretmenlerin ve öğrencilerin ihtiyaçlarına bağlı eğitim yöntem ve teknikleriyle çalışmak. İkincisi ise emeği, işine, takımına, kurumuna ve dolayısıyla topluma değer katarak, insanlığın ve kurumun kültürel birikiminden yararlanarak ilerlemek; çalışanlar olarak, bilgisi, donanımı ve kurumsal değerlere olan bağlılığı ile iş arkadaşları, öğrencileri ve kurumun ilişkide olduğu taraflar arasında güven yaratmak. Kurum içi olarak çalışanlarımız dahil benimsediklerimiz prensibler bunlardır. Eskişehir'de 13 yıldan beri hizmet eden dinamik, sistemli idealist düşünceye sahip olan bir kurumuz.

Egemiz Eğitim Kurumları hangi sınavlara hazırlık programları uygulamaktadır? KPSS türlerinin tümününde, lise , önlisans mezunları ve lisans mezunlarının girdiği KPSS sınavına, KPSS'ye giren öğretmenlik mezunlarının tüm branşlarına, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına yönelik yapılan KPSS-A Kadro Uzmanlık sınavlarına , ön lisans mezunlarının dört yıllık fakülte mezunu olabilmeleri için girdikleri DGS sınavlarına öğrencileri hazırlamaktayız.

Egemiz Eğitim Kurumları'nda eğitim alan öğrencilerinizin başarı oranı nedir? Bilindiği üzerine atamalar ÖSYM merkezi olarak ve diğer kurumların mülakatlı memur alım süreci olmak üzere ikiye ayrılıyor. ÖSYM Merkezi Öğretmenlik ağustos ve şubat ayı atamalarında öğrencilerimizin yüzde 55'lik başarı gösterdiği, bu oranın atanma yüzdesi olarak Türkiye ortalamasının çok üstünde olduğunu gördük. Ağustos 2014 atamasında da 3 branşta da Türkiye birincisi, Ağustos 2015 atamalarında alanında üç Türkiye birincisi çıkarttık.

Başarınızı neye borçlusunuz? Başarıyı özetlemek gerekirsek güven , kaliteli hizmet ve güleryüz. Diğer faktörlerden bahsetmek istersek eğitim kurumumuzun öğrencilerime verdiğimiz yayın adeti Türkiye'nin hiçbir kurumunda olmadığı kadar çok olması; en az 50 ye yakın yayın vermekteyiz. Her bir branş için en az üç farklı yayın sunmaktayız. Türkiye geneli sınavların uygulanması ,öğrencilerimizin kurumumuz dışında sınırsızca günün her saatinde uzaktan eğitim imkanı ile dersleri interaktif ortamda da görebilmeleri sağlanmaktadır. Binamızın öğrencilerin çalışmasına elverişli olması, kütüphane ve Avrupa standartlarına uygun sınıflarda eğitim alması ayrıcalığımız olmaktadır. Öğretmenlerimizin özverili gayreti , öğrencilerimize sağladığımız dersler dışında, dönem içersinde her dersin ara tekrar ve genel tekrarları , öğretmenlerimiz ile yaptıkları her ders ile ilgili birebir soru çözümleri farklılık yaratmaktadır. Ayrıca rehberlik hizmetimizi en üst seviyede tutarak öğrencilerimizin motivasyonu hazır bulundurmak da başarının arkasında bulunan en önemli detaydır. 13 yıl boyunca binlerce kişi atandırmanın gururunu yaşadık. Emeği olan tüm çalışanlarımıza huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum.

Egemiz Eğitim Kurumları'nı diğer kurumlardan ayıran farklılık nedir? Farklı tarafımız yukarıda bahsettiğim cümlelerde gizli. Şunu çok iyi biliyoruz; başaramayan öğrenci yoktur, iyi yönlendirilemeyen öğrenci vardır. Felsefemiz olan öğrenciye sistem odaklı en kaliteli hizmeti sunmak faklılığımızı ortaya çıkarıyor. Sadece Eskişehir ilimize özgü olan ve Türkiye'nin hiçbir yerinde şubesi olmayan Eskişehir'in markası olmasıdır. Bu da bize ayrı bir enerji vermektedir. Amacımız devletimize, milletimize, bayrağına saygılı bireyler kazandırmak.

Kurumunuz sosyal etkinlikler yapıyor mu? Kurumumuzun öğrenci kaynağı üniversiteler. Osmangazi Üniversitesi'nden mezun olduğumdan dolayı bir bilgisayar laboratuvarı kurumumuz tarafından oluşturularak üniversitemize bağışlanmıştır. Her sene 50 ye yakın öğrencimizi ücretsiz olarak kurumumuzda okutuyoruz. 2017 sezonunda vatanımızın birliği için canını feda eden şehit ve gazilerimizin birinci dereceden yakınlarına ücretsiz eğitim olanağı sağlayacağız. Bunun için şehit ve gazi dernekleri ile yapacağımız görüşmeler sonucunda kontenjanlarımızı bu şekilde belirleyeceğiz.

Kurumunuzun bir kampanyası bulunmakta mıdır? Biraz bahseder misiniz? 2017 sezonunda kayıtların erken kayıt fırsatları olduğu için şölen havasında geçeceğini umuyoruz. Öğrencilerimize 1 Nisan 2016 Cuma Günü Ödüllü Deneme Sınavı uygulayacağız. Sınavda başarılı olan ilk 10 kişiye ücretsiz eğitim bursu ve sınavda birinci olan öğrencimize 3 gece dört gün sürecek yorucu sınav sürecinden önce Barcelona seyahati ödülü vereceğiz. 3 Nisan 2016 tarihinden itibaren ise ödüllü deneme sınavına giren öğrencilerimize yaz dönemindeki tatil günlerinde "Nasıl ders çalışılmalı?" "KPSS Nedir?" "Hedefleriniz Nasıl olmalı?" adlı seminerler düzenleyerek bilinlendirmeye çalışacağız. Bu çalışmalar ücretsiz olup 2017 sezonunda Kpss'ye girecek tüm adaylarımız davetlidir

Yapılacak sınavlarla ilgili bu sene bir değişiklik oldu mu? Bunun hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz ? KPSS ile ilgili sınav yerlerinde ve yönetmeliğinde değişiklilikler oldu. Sınav yerleri ile ilgili Öğretmenlik Gruplarının bazılarında yapılan ÖABT sınavı ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının girdiği A Kadro Alan Sınavı artık her ilde yapılmayacak. Sınav başvurusu yaparken öğrencilerimiz girmek istediği ilde bu sınavlar yapılmıyorsa, akrabalarının bulunduğu veya iline yakın olan illerdeki sınav yeri tercihi yapması avantajınadır. KPSS'de yönetmelik olarak yapılan değişiklik ise A Kadro Sınavı'nda yapıldı. Her yıl sınav yapılıyordu fakat atanma sürecinde girdiği sınav puanını iki yıl boyunca yazılı mülakatlarda kullanabiliyordu. Bu yönetmelik değişti. A kadroda artık her yıl sınav yine yapılacak fakat yazılı mülakatlar için kazandıkları puanları sadece bir yıl kullanabilecekler. Bu yıl giren öğrenciler için de bu uygulama geçerli olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir’in eğitim markası: egemiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN