Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 bin kişiye hizmet verecek

Giriş Tarihi: 10.4.2016
100 bin kişiye hizmet verecek

Melikgazi Belediyesi’ne ait alanda yaptırılacak olan semt polikliniğinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Başkan Büyükkılıç kliniğin 100 bin kişiye hizmet vereceğini söyledi

Bahçelievler Semt Polikliniği'nin temeli atma törenine Bakanı Mustafa Elitaş, Valisi Orhan Düzgün, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu Belediye Başkanları, Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, İl Müdürü Dr. İsmail Kılıç katıldı.

7 MAHALLEYE HİZMET VERECEK
Törende konuşan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş "Birey ve toplum sağlığı çok önemlidir. Bu açıdan sağlık yatırım ve hizmetleri hükümetimizin ön çalışmalarında yer almaktadır. Nitekim kamu hastaneleri, bölge hastaneleri ve semt sağlık merkezleri ile hizmeti tabana yayarak sunuyoruz. Bugün 100 bin kişiye hitap edecek olan ve 7 mahalleyi kapsayan bölge semt sağlık merkezinin temelini atıyoruz. Hayırlı olsun" diye konuştu. Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Gödekmerdan da "Belediye yol yapar, park yapar, çevre düzenlemesi yapar. Melikgazi Belediyesi okul yapar, spor salonu yapar ve sağlık merkezleri yapar" dedi. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise "Sağlık yatırım ve hizmetleri önceliklerimiz arasındadır. Bölge halkı ile yaptığımız toplantılarda hep bizden sağlık merkezi talep etmişlerdir. Biz de önce alanı tespit ettik. Sonra Bakanlıktan semt sağlık merkezi için bir proje istedik. Gelen projeyi de ihale ile yaptırıyoruz. Bugün temelini atıyoruz. Sonbaharda da açılışını gerçekleştireceğiz" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 bin kişiye hizmet verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN