Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Egemiz’in referansı başarı tablosudur”

Egemiz Eğitim Kurumları Koordinatörü Mehmet Yıldız, KPSS sürecinde dershanede verdikleri eğitimin, her yıl yüzlerce atamayla sonuçlandığını söyledi. geneli sıralamalarda ilk 250 öğrenci arasına 53 öğrenci yerleştirdiklerini vurgulayan Yıldız, “Aldığımız sorumluluktan asla taviz vermiyoruz” diye konuştu

“Egemiz’in referansı başarı tablosudur”
Egemiz Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Mehmet Yıldız, zorlu KPSS (Kamu personeli Seçme Sınavı) sürecini ve bu süreçte uyguladıkları eğitim metodlarını SABAH'a değerlendirdi. Dershanelerinde gösterilen eğitimin geleneksel dershane anlayışından farklı, sistemli işleyen, yeniliklere açık ve öğrenci odaklı bir eğitim olduğunu söyleyen Yıldız, verilen bu eğitimle 10 yılı aşkın süreyle tüm 'de yüzlerce öğrenciyi atamaya kavuşturduklarını belirtti. Yıldız, başarının sırrı için öğrencilere planlı programlı hazırlamaları konusunda uyguladıkları metodların yanında, öğrencinin ilk kayıt günündeki bilgi ve donanım analizinin ve de motivasyonu artıracak ödüllendirme programlarının da önemli olduğunun altını çizdi. Kalitede, yaratıcılıkta ve eğitim - öğretimdeki gelişmelerde liderlikte yer almanın temel hedefleri olduğunu ifade eden Yıldız, yaptığımız keyifli söyleşide şu açıklamalarda bulundu:

Eskişehir'de KPSS dershanesi olarak neden Egemiz tercih ediliyor?
KPSS, 'de uygulanan sınavlar içerisinde katılımın her yıl arttığı ve en bilinçli adayların girdiği sınav olma özelliğinden dolayı çok önemli bir sınav. Durum böyle olunca adaylar, dershane seçimlerini ayrıntılı analizler ve bilinçli araştırmalar yaparak seçmekte. Biz Egemiz Eğitim Kurumları olarak, sınava hazırlanan adaylarımızı başarıya götürecek yolları büyük bir titizlikle her yıl tekrar tekrar analiz edip, sonuçlarını yeni dönem kayıt yaptıran öğrencilerimize uygulayarak onları başarıya götürmenin gururunu yaşamaktayız. Yaptığımız araştırmalara göre Egemiz Eğitim Kurumları'nı tercih eden adaylarımızın büyük bir çoğunluğunun, daha önce bu kurumda eğitim almış başka adayların referansıyla geldiklerini görmekteyiz. Bu da verilen eğitimin başarı ve sonuç odaklı olduğunu göstermekte. Başarının ilk önemli şartı, sınava girecek adayların ve KPSS sürecinde sınav sisteminin ne istediğini bilmek olduğunun farkındalığı. Eğitim ve öğretimde başarılı olmak için ne istediğimizi bilmenin yanında, başarıyı elde etmek için kendimize duyduğumuz güven ve tutarlılık da çok önemli. Bu amaçla Egemiz Eğitim Kurumları, sürekli düşünen, düşündüğünü araştıran, araştırdığını üreten ve aldığı sorumluluktan asla vazgeçmeyen bir kurum olarak sonuca ulaşmakta. Ve bunu da 10 yılı aşkın deneyimiyle tüm 'ye her yıl yüzlerce atama yaparak göstermekte. Bir önceki dönem atamalarda Türkiye geneli sıralamalarda ilk 250 kişi arasına giren 53 öğrencimizin olması bunun en büyük ispatı. Hatta bir önceki dönem atanan öğrencilerimiz arasında Türkiye genelinde farklı alanlarda ilk 5'e giren iki Türkiye 1'incisi, bir Türkiye 3'üncüsü, bir aday da Türkiye 4'üncüsü olmuştur. Öğrenci arkadaşlarımıza bu alanda başarılarının devamını dileriz.

Kurumunuzdan bahseder misiniz?
Egemiz Eğitim Kurumları 2004 yılından beri, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir kurum olarak kural ve yönetmelikler çerçevesinde yönetilen bir kurum. Kurulduğumuz günden beri, kalitede, yaratıcılıkta ve eğitim - öğretimdeki gelişmelerde lider olmak temel hedeflerimizden biri. Bu amaçla, öğrencilerimize; ayrıcalıklı ve saygın bir kariyer elde etmeleri için gerekli eğitim-öğretim ortamı sağlayarak, sınavlara planlı, programlı ve bilinçli hazırlanmalarını, ders çalışma tekniklerini doğru öğrenmelerini ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını sağlamaya yönelik, geleneksel dershane anlayışından farklı, etik değerlere bağlı profesyonel bir hizmet sunmaktayız. Tüm öğrenciler bireysel olarak, ölçme-değerlendirme araçlarından faydalanılarak izlenir, elde edilen veriler ışığında değerlendirilir, çaba ve gelişimleri desteklenir. Bu yüzden oldukça sistemli işleyen bir kurum kültürüne sahibiz. Kurumumuz, yeniliklere her daim açık olmakla beraber, oluşturulması uzun yıllar alan deneyimlerin birleşimi olarak öğrenci odaklı bir eğitim felsefesi benimsemiştir. Bu felsefe içerisinde sınava girecek her adayın bireysel başarısına odaklanılmıştır. Başarı için adayların beklentilerine cevap verecek sistem oluşturmak zorundasınız. Bu sistem bir puzzle gibidir ve parçalardan oluşur. Her parçanın bir görevi ve amacı vardır. Bütünü görebilmek için parçaları iyi analiz etmeli ve doğru yerde ve doğru zamanda konumlandırmalısınız. Bu parçalar öğretme-öğrenme süreçlerinin kalitesini ve verimliliğini artıran tüm çalışanlarımız ve atanma amacı taşıyan sevgili öğrenci arkadaşlarımızdan oluşmakta.

Sosyal sorumluluk projelerinden bahseder misiniz?
Egemiz Eğitim Kurumları her yıl, başarılı öğrencileri ve maddî desteğe ihtiyaç duyan öğrencileri burslarla destekler. Bu amaçla Egemiz Eğitim Kurumları olarak, Nisan ayı içerisinde üniversitelerde okuyan 3. Sınıf öğrencilerine yönelik ödüllü deneme sınavı yaptık ve bu sınav sonucunda ilk 10'a giren öğrencilerimize ücretsiz eğitim hakkı yani yüzde 100 burs imkanı tanıdık. Ayrıca birinci olan adayımıza ücretsiz eğitim hakkı yanında Barcelona tatili imkânı sunduk. Bu yöndeki çalışmalarımız bununla da sınırlı kalmayacak. Ekim'de yapılacak KPSS'ye yönelik, 2 Mayıs'ta yeni kayıtları başlayan lise ve önlisans öğrencilerimizden birini Barcelona tatiline göndereceğiz. Ayrıca her 2 döneme kayıt yaptıran öğrencilerimize referans olan 1 öğrencimizi de çekilişle yine Barcelona tatiline göndermeyi amaçlıyoruz. Biliyoruz ki ödüllendirme başarının somut bir sembolüdür ve motivasyonu arttırır. Kişilere belirli bir hız kazandırmada etkili olur.

2016-2017 eğitim sezonu için kayıt yaptıracak öğrencilerinizi nasıl bir hizmet bekliyor?
Öğrencilerimize her konuda fırsat eşitliği sağlamak için öğretmenlerin ve öğrencilerin ihtiyaçlarına bağlı eğitim yöntem ve teknikleriyle çalışmaktayız. Az önce de belirttiğim gibi başarı için sonuç odaklı sistem oluşturmak zorundasınız. Bu sistemde öğrencilerimizin derslere katılabilecekleri alternatif gruplar oluşturup, katılımlarını sağlamalısınız. Hafta içi sabah, öğlen, akşam veya haftasonu sabah ve akşam alternatifleri var. Aday, kendisine uygun olduğunu düşündüğü her hangi bir gruba kayıt yaptırabilmekte. KPSS'ye hazırlanmak ciddi bir taktik ve disiplin savaşı ister. Bunun içinde kaliteli soru çözmek, bir kaynağa bağlı kalmayıp birçok kaynağı verimli bir şekilde kullanmak gerekiyor. Bu amaçla KPSS'ye girecek tüm adaylarımıza birçok farklı kaynaktan soru çözme ve çözülemeyen sorular için her öğrencimize uygun ders hocalarıyla birebir etüd imkânı tanımaktayız. Deneme sınavlarına girmemiz, mevcut bilgi düzeyimizi ölçmemiz açısından büyük bir önem taşımakta ve çalıştığımız konuları ne kadar kavradığımızı, dolayısıyla gerçek sınava ne kadar hazır olduğumuzu göstermekte. Bu amaçla her 15 günde bir farklı yayınevleri tarafından hazırlanan Türkiye geneli deneme sınavı yapmaktayız. Bu deneme sınavlarının gerçeğe yakın sınav ortamında yapılması ölçme ve değerlendirme açısından oldukça önemli. Bu yüzden deneme sınavlarımızı öğrencilerimizin sınav ortamını deneyimlemeleri açısından kurumumuza yakın bir okul ortamında yapmaktayız. Ayrıca kurum içi tarama denelerimiz de oluyor. Rehberlik servisi, her ay işlenilen konuya yönelik tarama testi yapıp, öğrencilerin süreç içinde eksiklerini tespit etmekte ve öğrencileri kendilerine uygun saatlerde ek derslere yönlendirmekte. Bu şekilde her öğrencilerin başarı seviyesi yükselmekte, konularla ilgili anlaşılmayan bölümler ve öğrencinin derslerine ait eksikler birebir eğitimle tamamlanmaktadır. Her öğrencimize internet üzerinden 7/24 her derse ve her konuya ait video dersi izleme olanağı sunuyoruz. Bunun gibi teknolojik imkânlar sayesinde öğrenciler zengin ve kolay kullanılabilen içeriklerle öğrenmeyi daha kalıcı hale getirebilmekte ve günün her saatinde ders izleme ve dinleme olanağı bulmaktadır. Önümüzdeki dönemde yani mayıs ayında tüm öğrencilerimizi Türkiye'de uygulanacak en kapsamlı KPSS kampına dahil edeceğiz. Bu kampta öğrencilerimize, sınavda sorumlu olacakları her derse ait soru çözümlü ders tekrarları programı düzenleyeceğiz. Bunun yanında ders hocaları eşliğinde Türkiye Geneli çözümlü genel kültür - genel yetenek, eğitim bilimleri ve A kadro alanlarına yönelik deneme sınav kampları düzenleyeceğiz. Ayrıca tüm öğrencilerimize mayıs ayı boyunca tüm gün birebir hocalarımızla birlikte etüd dersleri yapacağız. İhtiyaç duyan öğrencilerimiz her derse ait internet üzerinden video tekrar derslerini izleyebilme fırsatını da yakalayacak. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük KPSS kampından öğrencimiz olmayan ama bizden destek almak isteyen tüm KPSS adaylarına da hizmet vereceğiz.

Rehberlik servisinden bahsettiniz. Nasıl bir rehberlik hizmeti vermektesiniz?
Rehberlik hizmetlerimiz eğitim programlarımızın ayrılmaz ve tamamlayıcı bir yanını oluşturur. Bu yüzden rehberlik anlayışımız öğrenciyi merkez alan bir sistemi öngörür. Öncelikle sınava girecek her öğrencinin sınav sistemini ve sürecini çok iyi bilmesi gerekir. Bu amaçla her bölüm öğrencilerimize yönelik seminerler düzenlenmekte ve öğrencinin sürece hazırlanırken hangi taktiklerle başarıya ulaşabileceği bilgisi birebir verilmekte. Bu süreçte öğrencilerimizin karşılaştığı en önemli sorunlardan biri stres ve zaman yönetimiyle başa çıkamaması oluyor. Rehberlik servisimiz, bu sorunların üstesinden gelebilmeleri için öğrencilerimize; duygusal, düşünsel ve davranışsal açıdan destek olup stres yönetimiyle başa çıkmalarına yardımcı olmakta, bireysel ders çalışma programları hazırlayarak ve hazırlanan programı takip ederek zaman yönetimi kontrolü sağlamak için destek vermektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Egemiz’in referansı başarı tablosudur”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN