’yı sevindiren

Kütahya’yı sevindiren açılış

DPÜ Diş Hekimliği Fakültesi Poliklinikleri törenle açıldı. Törende konuşan Vali Yılmaz 2017’de Diş Hekimliği Fakültesi’ne öğrenci almaya başlanacağının müjdesini verdi

Dumlupınar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Poliklinikleri törenle hizmete açıldı. Törene Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Milletvekilleri , Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Vural Kavuncu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi İshak Gazel, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Törenin konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım Olgun "Yoğun çalışmalar sonucu, Rektörümüzün ve ekibinin destekleriyle Diş Hekimliği Fakültesi'nin açılış gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Fakültemizde 8 anabilim dalı bulunmaktadır. Bu anabilim dallarının altısında, 7 tane uzman öğretim üyesi ile birlikte sağlık hizmetlerini vermeye başlayacağız. Mayıs sonuna kadar tüm branşlarda, Kütahya halkımızın beklentilerini karşılayan hizmeti vereceğiz. Kütahya halkına daha iyi hizmet vermek için ilimiz milletvekilleri elinden gelen çabayı gösterdi" dedi. AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel de yaptığı konuşmada "Diş Hekimliği Fakültesi Poliklinikleri sadece üniversitemizin değil, Kütahya'nın da ihtiyacını karşılayacak" diye konuştu.

'KÜTAHYA EN İYİSİNİ HAK EDİYOR'
Törene katılan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu da şöyle konuştu: "Nitelikli sağlık hizmeti Kütahya'nın hak ettiği bir gerçek. Bir zamanlar 'Burası lüzumsuz' diye kapatılan merkezi, bugün büyük bir sevinçle açıyoruz. Devlet Hastanesi ve Tıp Fakültesi'nin birlikte icra yaptığı yer burası. Kütahya 2008 yılında kurulmasına rağmen bir yol kat edememiş diş fakültesinin sıkıntısını çekiyor bugün. Açılışını gerçekleştireceğimiz 7 tane uzman öğretim üyesinin olduğu bir Diş Hekimliği Fakültesi civar illere göre oldukça iyi bir konumda." Vali Şerif Yılmaz da kurum ve kuruluşlar arasında sağlanan işbirliği sayesinde Diş Hekimliği Fakültesi Poliklinikleri'nin açıldığını, bunda Kütahya Milletvekillerinin büyük çabası olduğunu ifade etti.

ÖĞRENCİ KABULÜNE BAŞLANACAK
Vali Yılmaz, "İlimize bir sağlık tesisi daha kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Diş Hekimliği Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi 2011 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla resmi olarak kurulmuş ancak aradan geçen onca zaman içerisinde sadece İlahiyat Fakültesi hizmete girmişti. Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören göreve başladıktan sonra diğer kurum ve kuruluşlarla beraber yapılan işbirliği sonucunda bu aşamaya geldik. Bugün Diş Hekimliği Fakültesi Poliklinikleri açılıyorsa bu başta vekillerimiz olmak üzere il yönetiminde bulunan tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte yapılan işbirliğinin semeresidir. Bunun meyvelerini alacağız. Eksik olan branşların tamamlanmasıyla birlikte 2017 yılında Diş Hekimliği Fakültesi ile Mimarlık Fakültesi'ne öğrenci almaya başlayacağız" görüşünü dile getirdi. Vali Yılmaz "Bizim yükümüzün sağlıkla ilgili büyük bir kısmını Milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu alıyor. Milletvekilimiz Prof. Dr. Vural Kavuncu'nun Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı olması bizim açımızdan da büyük bir şans oldu. Kütahya'ya yapılacak sağlık yatırımlarıyla ilgili bize ayrıcalık sağladı. Üniversiteyle ilgili yapılan işbirliği içerisinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz Türkiye'de örnek bir tesis olacak. Cihazlar tamamlandığında örnek gösterilen Fizik Tedavi Merkezleri'nden biri olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya’yı sevindiren açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN