Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Helal de yeni rota Erciyes

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Helal turizmde yeni rota Erciyes

Daha önce birçok ülkede tanıtımı yapılan Erciyes, bu kez İslam ülkelerinin yoğun ilgi gösterdiği “Dünya 2. Helal Konferansı”nda tanıtıldı

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı Dünya Helal Konferansı'nda İslam ülkelerine Erciyes'i tanıttı. 25 ülkeden gelen katılımcılar Erciyes'e yoğun ilgi gösterdi. İlki geçen yıl İspanya'nın Granada şehrinde düzenlenen konferans bu yıl Konya'da yapıldı. Malezya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, , Suudi Arabistan, Bosna Hersek, Güney Afrika Cumhuriyeti gibi ülkelerden devlet, sivil toplum ve turizm sektörü temsilcilerinin katıldığı konferansa Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın yanı sıra Yemen Turizm Bakanı Muammer Mutaher El Eryani, Arap Turizm Birliği Başkanı Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid de katıldı. Akademisyen ve turizm profesyonelleri tarafından sunumların yapıldığı Konferans'ta Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı da 25 ülkeden gelen profesyonellere Kayseri ve Erciyes'i anlattı. Sunumda Helal Turizm konseptinin kış turizmi için de çok rahat uygulanabilir olduğunu vurgulayan Cıngı, bir Selçuklu şehri olan Kayseri'ye İslam dünyasından gelecek turistlerin kendi inançları ve hassasiyetlerine uygun muhteşem bir hafta geçirebileceklerini söyledi.

TARİH, DOĞA VE KAYAK...
Bölgenin hem doğa, hem kültür turizmi, hem de inanç turizmi açısından emsalsiz fırsatlar sunduğunun altını çizen Cıngı, özellikle İslam ülkelerinden kayak için İsviçre, Fransa, Avusturya gibi ülkelere giden turistlerin Erciyes'e getirilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü çalışmayı yapacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Helal turizmde yeni rota Erciyes
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN