Türkiye'nin en iyi haber sitesi

liler darbeye karşı tek yürek oldu

Giriş Tarihi: 24.7.2016
Kayserililer darbeye karşı tek yürek oldu

, girişimine karşı bakanı, valisi, milletvekilleri, belediye başkanları ve oda başkanlarıyla birlikte meydanlarda kenetlendi

girişiminde tek yürek, tek yumruk oldu. Kayseri, bakanı, valisi, milletvekilleri, belediye başkanları ve oda başkanlarıyla ilk günden itibaren darbe girişimine karşı tavrını net olarak ortaya koydu. Farklı siyasi görüşlerde olan bu isimlerin demokrasiye olan bağlılıkları Kayseri'nin tavrını belirledi.

SON NEFESİMİZE KADAR
Yaşananlarla ilgili değerlendirme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki vatandaşa seslenerek, "Bu ülkenin sahipsiz olmadığını gösterdiniz. Bu hainler sizin meclisinize bomba attı. Milli iradeyi savunacağız, son nefesimize kadar mücadele edeceğiz. Cumhurbaşkanımız 'Normale döndü' diyene kadar meydanları boş bırakmayacağız. Bu darbeyi yapanları kanun önünde hep birlikte yargılayacağız. Bu darbeyi bertaraf edeceğiz" dedi. Bu alçakça teşebbüsün başarısızlığa uğramasında en büyük payın aziz ve kahraman milletin olduğunu belirten AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, "Ülke olarak bu yaşanan karanlık darbe girişiminin yaralarını en kısa sürede saracak ve kutlu yolculuğumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Demokrasiye destek veren, darbe girişimine karşı koyan milletimize teşekkür ediyorum" dedi.

GURUR DUYUYORUM
Kayserililere teşekkür eden Kayseri Vali si Süleyman Kamçı ise "Ülkemiz ve milletimizin geleceğini karatmayı amaçlayan darbe girişimine karşı, tüm benliği ile ayağa kalkan, demokrasiye olan bağlılığını yüksek sesle haykıran Kayserili hemşerilerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.

?DEMOKRASİ NÖBETİNİN KÜÇÜK NEFERLERİ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa , her akşam Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine alanı gezerek başlıyor ve vatandaşlarla tek tek selamlaşıyor. Başkan Çelik, demokrasi nöbetinin en küçük neferleriyle de yakından ilgileniyor. Kayserililer demokrasi nöbetine büyük çoğunlukla ailece katılıyor. Tüm aile fertleriyle birlikte günlerdir Cumhuriyet Meydanı'nda olan Kayserililer daha yaşına dahi girmemiş bebeklerini de demokrasi nöbetine getiriyorlar. Cumhuriyet Meydanı'na çocuklarıyla gelen aileleri kutlayan ve milli iradeye ailece sahip çıkılması nedeniyle teşekkür eden Başkan Çelik, memleket ve vatan sevgisinin çocuklara küçük yaşta aşılanması gerektiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayserililer darbeye karşı tek yürek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN