Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bisikletçiler Erciyes’te buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Erciyes Dağı’nda düzenlenecek Salcano Erciyes Bisiklet Günleri’ne 7 ülkeden 400’ün üzerinde dağ bisikletçisi katılacak

Giriş Tarihi: 3.9.2016
Bisikletçiler Erciyes’te buluşuyor
'de ilk defa 'de gerçekleştirilecek olan downhill (iniş) bisiklet yarışlarıy, bugün başlıyor. İki gün sürecek olan yarışlarla ilgili Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Burada açıklamalarda bulunan, Kayseri Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, 'de dünya bisiklet haritasına girecek ilk parkurun Erciyes'te oluşturulduğunu söyledi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Erciyes Dağı'nda 350 milyon euroyu bulacak bir yatırımının olduğunu belirten Cıngı, "Bu zamana kadar Büyükşehir Belediyemiz kendi üzerine düşen alt yapı çalışmalarının yüzde 90'ını bitirdi. Bundan sonra da özel sektörün otel, misafirhane, restoran, sosyal alanlar gibi yatırımlarıyla Erciyes'te büyük bir turizm merkezi oluşuyor. Kış turizminde olduğu gibi Erciyes'i dört mevsim kullanma yönünde politikalar da geliştiriyoruz" dedi.

DOWNHİLL HARİTASINA GİRECEK'
Geçen yıldan itibaren Erciyes'te çeşitli bisiklet etkinlikleri yaptıklarını anımsatan Cıngı, dünyada dağ bisikleti sporu açısından önemli bir yere oturan downhill disiplini yarışmalarını Erciyes'te yapabilmek için uzun süre ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Türkiye'de ilk kez bu yarışmanın Erciyes Dağı'nda yapılacağını ve böylelikle Türkiye'den dünya haritasına giren ilk parkurun Erciyes olacağını dile getiren Cıngı, şunları kaydetti: "Bu hafta sonu güzel bir aktivite icra edeceğiz. Biz de Türkiye'de downhill parkurlarını ilk defa Erciyes'te oluşturduk. Dünya downhill haritasında maalesef Türkiye'den hiçbir parkur yok. Erciyes, downhill haritasına Türkiye'den ilk girecek parkur olacak." Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de her türlü sporun icra edilebilmesi için fiziki altyapıların sporculara sağlanması gerektiğini söyledi. Kayseri'de yerel yöneticilerin spora ve sporcuya sahip çıktığını, yaptıkları çalışmalarla da sporculara önemli fiziki altyapı sağlandığını belirten Eskici, "Yıllar önce Erciyes'te dağ bisikleti yapılacağı söylense belki inanılmazdı. Oluşturulan fiziki altyapı ile birçok ulusal ve uluslararası müsabakaları Kayseri'de yapabiliyoruz. Her federasyon gönül rahatlığıyla Kayseri'yi organizasyon merkezi olarak tercih edebiliyor" dedi Yarışmanın organizasyon sorumlusu Aydın Erhan Güney de bugüne kadar farklı ülke ve illerde şampiyonalar yaptıklarını ancak Kayseri kadar sahiplenen bir il görmediklerini söyledi. Kurumların sahiplenmesi doğrultusunda organizasyonun daha da büyüyebileceğini vurgulayan Güney, Kayseri'deki kurumlara desteklerinden dolayı teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bisikletçiler Erciyes’te buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN