Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSB üniversite ile sanayiyi buluşturuyor

Giriş Tarihi: 3.9.2016
OSB üniversite ile sanayiyi buluşturuyor

Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, üniversite ve sanayi işbirliğinin geliştirilmesi için, ikinci kez ‘Ar-Ge- Sanayi-Akademi (ASA) Buluşması’ düzenliyor

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Ar-Ge buluşmasının 6 Eylül'de Ommer 'de gerçekleştirileceğini söyledi. Nursaçan organizasyonun, OSB ile TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğünde, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve ORAN Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenleneceğini ifade etti. Nursaçan buluşmaya tüm teknopark yönetici şirketleri ve teknoparklarda faaliyet gösteren Ar-Ge firmaları, üniversitelerde görevli akademisyenler, Kayseri'de üretimlerini sürdüren sanayicilerin katılabileceğini söyledi.

KALKINMA AR-GE'YE BAĞLI
Ancak teknolojiyi elinde bulunduran ülkelerin gelişme kaydedeceğine dikkat çeken Nursaçan, teknolojinin gelişiminin, üniversitelerde üretilen durağan bilginin, sanayi işbirliği ile hareket geçirilmesi sayesinde mümkün olabileceğini vurguladı. Başkan Tahir Nursaçan, "Bu işbirliği sayesinde hem sanayinin hem de üniversitelerin, ve teknolojiyi yakından takip etmesi ve sorunlarına birlikte çözümler üretmesi sağlanacaktır. Zira, bir ülkenin ilerleyebilmesi, kalkınabilmesi ve sanayisinin gelişmesi için Ar-Ge çalışmaları son derece önemli olduğu tartışılmaz bir durumdur" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSB üniversite ile sanayiyi buluşturuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN