Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayseri Türkiye’nin kalbi olacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, hayata geçirdikleri projeler sayesinde Kayseri Türkiye’nin kalbi olduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Kayseri Türkiye’nin kalbi olacak
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet sınırının çok büyüdüğünü belirten Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Bizim Kayseri geneline eşit hizmet verme zorunluluğumuz var. Geleceğe yönelik de projelerimizi de hazırlıyoruz. Kısa bir zaman içerisinde de hepsini hayata geçireceğiz" dedi. "Kayseri genelinde yaşayan bütün insanların eşit hizmet alabilmesi için herkese eşit yaklaşıyoruz" ifadesi kullanan Çelik, "Hızla hayata geçireceğimiz bir çok projelerle Kayseri'yi örnek şehir haline getirdik. Çevre İllerin belediyeleri bizi ziyaret ederek hayata geçirdiğimiz projeleri örnek alıyorlar, bu durum bizi oldukça mutlu ediyor" dedi. Kayseri için çok önemli projeleri olduğunu ve bunların bir kısmının ihalelerinin yapıldığını, bir kısmının da fizibilite çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Çelik, "Ulaşım sorununu hallettik. Göreve geldiğimiz ilk aylarda ulaşım master planı çalışmalarını tamamladık. Kayseri trafiği büyük ölçüde rahatladı. Raylı sistemin ağını genişlettik. Genişlettirmeye de devam ediyoruz" dedi. Kayseri sanayi, ticaret, turizm, spor ve kültürel alanda belli bir noktaya geldiğini yeni yatırımlar planladıklarını ifade eden Çelik, "Bizim için bulunmaz nimet olan Erciyes'e çok büyük yatırımlar yaptık. Yakın bir zamanda Erciyes master planını hayata geçireceğiz. Bu çalışmaları sadece Kayseri de değil,Türkiye genelinde ses getirecek projelerimiz var" diye konuştu. Kayseri Büyükşehir belediyesinin yapmış olduğu projeler:

KAYSERİ'YE DEV KÜTÜPHANE
Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri'ye kazandırılan 800 kişilik kütüphane hizmete açıldı. Büyükşehir Belediyesi yanındaki Eski Sinema Onay binasında yapılan kütüphane hizmete hazır hale getirildi.

DEĞER KATANLARA TAKDİR
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, belediyedeki yoğun çalışmalarının yanında Kayseri'ye değer katan çalışmalarda bulunan kişi, kurum ve kuruluşları da yakından takip ediyor. Zaman zaman Kayseri'ye değer katanlara yönelik ziyaretler yapan Başkan Çelik, bu kez de Erciyes Üniversitesi(ERÜ) Kemik İliği Nakli Merkezi'ni ziyaret ederek merkezin sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Çetin ile görüştü. Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde çocuklar hem tiyatro hem de sinema izleme şansı buluyorlar. Çocuklar Kayseri Park Sinema salonunda "Kubo ve Sihirli Telleri adlı" filmi izlediler. Hafta sonu çocuklar için ayrıca iki ayrı tiyatro sahneye konuldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri'de hayvancılığın gelişmesine yönelik çalışmalar için bir toplantı yaptı. Başkan Çelik, Beydeğirmeni bölgesinde kurulması planlanan Besi Köyü ile ilgili görüş aldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Tomarza'da yapılan Kadın ve Gençlik Merkezi, Mesire Alanı ve Kapalı Pazar Yeri törenle hizmete açıldı. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında ilçelere 10-20 yılda yapılamayacak yatırımların Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını kaydetti. Çelik, konuşmasında Tomarza'ya iki ayrı müjde de verdi. Çelik, Tomarza'ya Kabak Çekirdeği Kurutma ve Paketleme Tesisi yapacaklarını söyledi. Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesinde son hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Başkan Çelik, Kasım ayında açılacak olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm ofisinde hak sahipleriyle görüşmelere başlayacaklarını açıkladı.

BAŞKAN 8 BİN 500 ÖĞRENCİYE 50 BİN KAYNAK KİTAP DAĞITTI
Büyükşehir Belediyesi, 8 bin 500 öğrencinin kaynak kitap ihtiyacını karşılayarak eğitime önemli bir destek daha verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Genç KAYMEK kurslarına katılan 8 bin 500 öğrenciye kaynak kitap dağıtımı törenine katıldı. Başkan Çelik, öğrencileri bir taraftan sınava hazırlarken bir taraftan da değerler eğitimi ile hayata hazırladıklarını söyledi. Çelik, "Eğer biz sizlerin ihtiyacı olan gerekli desteği sağlayamazsak, bu alana başka birileri giriyor ve hain örgüt kendilerine eleman yetiştiriyor. Bu nedenle öğrencilerimize hem okulla ilgili hem hayata dair eğitimler veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri Türkiye’nin kalbi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN