Turizm için tanıtım atağı

Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Koordinatörü Arifoğlu “Turizm sektörümüz için tesisler ve bireyler olarak daha yoğun tanıtım atağına geçmeliyiz” dedi

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Turizm için tanıtım atağı
Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Koordinatörü Recep Arifoğlu turizm sektöründeki tanıtım çalışmalarını değerlendirdi. Arifoğlu "Ülkemiz turizminin, dünyaya tanıtılıp pazarlanması noktasında, her şeyi devletimizden beklemek yerine, tesisler ve bireyler olarak daha aktif bir çalışma yürüterek tanıtım-pazarlama atağına geçmeliyiz. Şu an İstanbul başta olmak üzere, birçok ilimizde yeni otel yatırımları sürüyorsa, turizmden beklenti içerisindeysek, o zaman tüm tesislerin ve sektör çalışanlarının tanıtım-pazarlama faaliyetinde bulunması gerekmektedir" dedi.

SEKTÖR KRİZLERE ALIŞIK
Arifoğlu, "Sektör olarak, krizlere alışığız. Kesinlikle, moralimizi bozmadan, çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Nitekim darbe girişiminin Türk turizmi üzerinde, çok büyük bir olumsuz etkisi oldu. Avrupa başta olmak üzere batıdaki ülkelerin, Türkiye'ye olan negatif algısını değiştirmek için daha çok gayret etmeliyiz" diye konuştu. 2017'de turizmde toparlanmanın başlayacağını anlatan Arifoğlu, "Her bir turizm destinasyonumuzun hedef pazarları farklı olabilir. Hedef pazar, Rusya mı, Avrupa mı, Amerika mı, Ortadoğu mu, Asya mı, Kuzey Afrika mı belirleyip, stratejiyi de ona göre hazırlayıp, aralıksız çalışmalara devam etmeliyiz. Radisson Blu Hotel Kayseri olarak, Ortadoğu, Rusya, Çin ve Kuzey Afrika pazarlarını hedefledik. Bu pazarlarda çalışmalara başladık" dedi.

KADİM ŞEHİR KAYSERİ'Yİ DÜNYAYA TANITIYORUZ
Kayserili işadamı Süleyman Çetinsaya'nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Artaş Holding tarafından 2014'te hizmete açılan Radisson Blu Hotel Kayseri'nin, kentin markalaşmasında etkin bir rol oynadığını belirten Arifoğlu şöyle dedi: Öncelikli hedefimiz Anadolu'nun misafirperverliği ve lezzetleriyle misafirlerimizi buluşturmak. Almanya, Hollanda, İspanya, Dubai gibi dünyanın dört bir yanında düzenlenen turizm fuarlarına katılarak kadim şehir Kayseri'yi tanıtıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm için tanıtım atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN