Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yahyalı kadını doğuştan girişimcidir’

Kadın Seminerleri’nin ilki Yahyalı’da yapıldı. Belediye Başkanı Esat Öztürk “Kadınlarımız üretkendir, girişimcidir. Aile ekonomisine katkı sağlar” dedi

Giriş Tarihi: 5.11.2016
‘Yahyalı kadını doğuştan girişimcidir’
Yahyalı Kadın Gelişim ve Gençlik Merkezi'nde 31 Ekim Pazartesi Günü saat 10.00'da başlayan seminerlere Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Sarıoğlu, KAYMEK İlçe Kadın ve Gençlik Merkezi Sorumlusu Burak Gül ve kadınlar katıldı. Seminerde açılış konuşmasını yapan TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Sarıoğlu, KAYMEK ve TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu tarafından kadınların gelişimi, kişisel gelişimi ve girişimciliği ile alakalı bir program hazırladıklarını ve bunu bütün ilçelerde yapmak istediklerini belirtti.

HALICILIK GİBİ BİR NİMETİMİZ VAR
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk de yaptığı konuşmada bu programın ilk olarak Yahyalı'da yapılmasını sağlayan TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Sarıoğlu'na ve KAYMEK yetkililerine teşekkür etti. Öztürk, "Yahyalı'nı kadını doğuştan girişimcidir. Çünkü halıcılık gibi bir nimetimiz, bir güzelliğimiz, bir üreticiliğimiz, bir girişimciliğimiz vardı. Her bir kardeşim biraz yürümeye başladığı zaman, dillenmeye başladığı zaman annesinin tasarımını görürdü. Annesi'nin o düşüncesindeki güzelliği halıya nakşettiğini görürdü" dedi. Öztürk, Yahyalı'da nakliyeciliğin gelişimini kadının eşine ve ev ekonomisine olan katkısına bağladı. Öztürk, "Dokuduğu halıları satarak verdiği katkı... Eğer oğlu evleniyorsa, halısını satarak onunla evlendirmiştir. Beyi bir dükkân açmışsa dokumuş o halıları satarak sermayeye destek vermiştir. Kadınlarımız, üretkendir, eşinin zor gününde yanındadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yahyalı kadını doğuştan girişimcidir’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN