Downhill tutkunlarından nefes kesen atlayış

Giriş Tarihi: 26.11.2016
Downhill tutkunlarından nefes kesen atlayış

Avrupa’nın birçok ülkesinden serbest dağ bisikleti sürücüsü (Free Rider Downhill Biker) Erciyes Bisiklet Parkuru’nda birbirinden güzel atlayışlar gerçekleştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden olan Erciyes sadece kış turizmi ile değil diğer spor branşları için de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Erciyes Bisiklet Parkuru'nda Polonya, Rusya, İsviçre ve Avusturya'dan serbest stil bisikletçiler Türkiye'de ilk defa oluşturulan Downhill Bisiklet Parkuru'nda yeteneklerini sergiledi. Profesyonel bisikletçileri Kayseri'ye Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş getirdi.

TÜRKİYE'NİN İLK PİSTİ
Sosyal medya üzerinden Erciyes'in bilinirliğini daha da artırma hedefi ile bu organizasyonları yaptıklarını belirten Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı, "Bilindiği üzere Kayseri Büyükşehir Belediyemizin Erciyes Master Planı dağımızı her geçen gün biraz daha farklılaştırmaya devam ediyor. Erciyes'in amiral turizm çeşidi kış turizmi, kayak ve snowboard aktiviteleri olmasına rağmen dağımızı dört mevsim kullanabilmek ve şehrimize yerli yabancı turisti çekmek için çalışmalarımız bütün hızıyla sürüyor" dedi. Cıngı "Bu yaz Erciyes'teki en radikal eserlerden bir tanesi de Türkiye'de ilk defa oluşturmuş olduğumuz bisiklet downhill parkuruydu. Özellikle Alpler'de son yıllarda çok moda olan bu bisiklet sürüş tarzı insanların teleferikle bisikletlerini dağın üst noktalarına çıkartıp daha sonra kendileri için özel oluşturulmuş rampalı, dönemeçli, zorlu kaya ve basamaklardan oluşan parkurda yüksek hızla aşağıya inmelerini sağlayan bir spor dalı. Bunu Türkiye'de ilk defa Erciyes'te oluşturduk ve Allah'a çok şükür ki Türkiye'de ilk kez Downhill Türkiye Kupası'nı yapma başarısını elde ettik" dedi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR
Kayseri'de 5 gün kalacak olan ekibin Erciyes'te parkurda profesyonel sürüş yaptıktan sonra şehir merkezindeki tarihi yerlerde ve Kapadokya bölgesinde bisiklet sürüşleri ve çekimler yapacaklarını, bunu da sosyal medya üzerinden kendi hayran kitlelerine paylaşacaklarını belirten Cıngı şöyle dedi: "Erciyes Dağı'nda böyle bir profesyonel imkan olduğunu aynı zamanda Kayserimizin turistik ve tarihi özelliklerini vurgulayacaklar. Bu gibi aktivitelerle hem Erciyes'e hem de Kayseri'ye yerli yabancı turist çekmeye devam edeceğiz. İnşallah Erciyes'i bisikletin de merkezi haline getirmek gibi bir vizyonumuz var."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Downhill tutkunlarından nefes kesen atlayış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN