Yoğun bakıma bilgi odası

Sürekli doktor ve sekreter bulunacak odalarda, hasta yakınlarına tedavi süreciyle ilgili bilgi verilecek. Pilot il Kayseri’de ilk uygulama başlatıldı

Giriş Tarihi: 26.11.2016
Yoğun bakıma bilgi odası

Sağlık Bakanlığı, yoğun bakım servislerinde yatan hastaların yakınlarının daha kolay bilgiye ulaşabilmesi için harekete geçti. Kayseri, Konya, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Edirne'de hayata geçirilen pilot uygulamada hastanelerin yoğun bakım ünitelerinin önüne özel birim kuruldu. Hasta yakınları, bu sayede yoğun bakımdaki tedavi süreci hakkında bilgi sahibi olabilecek. Dünyam Hastanesi de pilot uygulaması başlattı. Hastanenin yoğun bakım ünitelerinin önüne kurulan özel birimle hastalar daha hızlı tedavi görecek. Hasta yakınlarının da meraklı bekleyişi bu süreç içinde en aza indirilerek anlayışlı bir ortam yaratılmış olacak. Bu uygulama sayesinde televizyonlarda hoş olmayan hasta yakınları ve sağlık personelleri arasındaki tartışmaların önüne geçilmesi bekleniyor.

İKİ TARAF DA MEMNUN
Hastanenin Başhekimi Dr. Erol Bedir "Hasta hakkındaki bilgiler oluşturulduktan sonra hasta sahibi ile doktoru yoğun bakımın girişindeki kendileri için hazırlanan özel mekânda istedikleri kadar bilgi alıp endişelerini giderebiliyorlar. Yakınlarından bilgi alma konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirten hasta yakınları da uygulamadan memnun" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoğun bakıma bilgi odası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN