Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talas Türkiye’ye örnek oldu

Giriş Tarihi: 6.5.2017
Talas Türkiye’ye örnek oldu

Talas Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından bin 398 belediye arasında pilot belediye seçildi. Başkan Dr. Palancıoğlu “Kendi elektriğini üreten, altyapı ve üstyapı sorunlarını bitirmiş, cıvıl cıvıl bir ilçeye dönüştürdüğümüz Talas’ta yamaç paraşütüyle de dünyaya bir pencere açtık” görüşünü dile getirdi

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ile buluştuk ve yatırımlarını konuştuk. Talas'ta AK Parti iktidarıyla birlikte belediyecilik alanında yapılan hizmetin ve sosyal sorumluluk projelerinin maksimum düzeyde arttığına dikkat çeken Palancıoğlu, üniversite şehri olan Kayseri'nin en yoğun öğrenci ve genç nüfusu barındıran ilçesinin Talas olduğunu söyledi. Talas Belediyesi, tükettiği elektrik enerjisini karşılamak için Süleymanlı Mahallesi'nde 1 MW gücünde güneş enerjisi santralinin (GES) kurulumunu gerçekleştirdi. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından, projenin resmi kabulü mart ayında yapıldı. Bu projeye özel önem veren Başkan Palancıoğlu "Talas ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesi'nde 20 dönüm alana kurulan 1 MW gücündeki güneş enerjisi tesisi, yaklaşık 6 milyon TL'ye mal oldu. GES projesinin devreye alınmasıyla belediyenin; binalarında, parklar ve bahçeler dâhil tüm yıllık enerji tüketimi güneşten karşılanacaktır ve enerji tüketimi nedeniyle belediyenin kasasından para çıkmayacaktır" dedi.

250 MİLYON TL KATKI OLUR
Yazılım konusunda belediyeyi bir adım öne taşıyan Talas Belediyesi, birçok il arasından pilot belediye seçildi. Belediye son 3 yıldır Türkiye Belediyeler Birliği tarafından geliştirilen Belediye Yönetim Bilgi Sistemi (BELBİS) yazılımı projesini kullanıyor. Belediyedeki tüm iş süreçlerinin BELBİS yazılımı üzerinden yönetildiğini kaydeden Başkan Palancıoğlu şunları söyledi: "Projenin, pilot belediyesi olduk ve 3 yıldır başarılı bir çalışmaya imza atıyoruz. Belediyemizin tüm verilerini BELBİS yazılımına aktardık ve şu an tüm iş sürecimizi BELBİS projesiyle yönetiyoruz. Türkiye'de 1398 tane belediye var. Bu belediyelerden yüzde 20'si BELBİS yazılımını kullanırsa, tek seferde kamuya 250 milyon TL katkısı olacaktır ve belediyeler aynı dili konuşabilecektir."

7 MİLYONLUK İŞ MAKİNESI ALINDI
Talas Belediyesi'nin çok daha uzun yıllar daha iyi hizmet verebilmesi için toplam 7 milyon değerinde yeni iş makinelerini belediyeye kazandırdıklarını ifade eden Palancıoğlu, "Talas Belediyemizin daha iyi hizmet verebilmesi için bu yıl çeşitli kamyon, kamyonet, çöp kamyonları, vinç, cenaze aracı gibi birçok alım yapmıştık. Şimdi de yeni iş makineleri takviye ettik. Böylece greyder, kepçe, ekskavatör, silindir almış olduk. 3 milyon TL'lik bir yatırım yaptık. Araç filomuzu daha da güçlendirdik. Bunlarla beraber 22 adet aracımız oldu. Talas Belediyesi'nin çok daha uzun yıllar daha iyi hizmet verebilmesi için bu makineleri belediyemize kazandırdık. Talaslılara hayırlı olsun diyorum. Hızlı etkin hizmet vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.YAMAÇ PARAŞÜTÜ YARIŞMA PARKURUNDAYIZ
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ali Dağı'yla simgeleşen Yamaç Paraşütü'nün Talas'ın dünyaya açılan penceresi olduğuna dikkat çekti. Palancıoğlu "Geçen hafta Yamaç Paraşütü liginin birinci etabı Ali Dağı'nda düzenlendi. Bundan gurur duyduk, yani resmi yamaç paraşütü yarışma ligindeki ulusal parkurlarından biri de Ali Dağı etabı oldu. Hedef Ligi Ali Dağı'nın ardından Antalya, Erzincan, Eskişehir ve KKTC etaplarıyla devam edecek. Bu şehrimiz ve ilçemiz için önemli bir başarıdır ve hedeflediğimiz şekilde de yamaç paraşütü faaliyetleri ilçemizde devam etmektedir ve edecektir. Bizler de elimizden geleni yapacağız. Ali Dağı artık Yamaç Paraşütü Hedef 1. Ligi'nin resmi etaplarından biridir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talas Türkiye’ye örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN