Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet UZEL: KTO iştah kabartıyor

Giriş Tarihi: 20.5.2017
Evet, Kayseri Ticaret Odası Yönetimi birilerinin iştahını kabartıyor olmalı. Zira kulağıma gelen 4 duyumlar bu şekilde. Daha yakın zamana kadar, 4 milyon lira olan bütçenin 17 milyon liraya yükselmiş olması, Oda'nın son 2,5 senede başlanıp bitirilen modern, fazlasıyla fonksiyonel ve tamamen şeffaflık mesajı taşıyan mimari tasarımla yapılan yeni idare binası, Ekim ayı gibi yapılacak olan Olağan Genel kurul öncesi iştahları kabartmışa benziyor.
Mevcut Başkan Mahmut Hiçyılmaz kendi işindeki başarılarını anlatmaya gerek yok zira o başarının meyvesini kendisi yiyor ama Oda için yapılanları gerçekten anlatmak gerek.
Kısa sürede yapılan bu işlerin olumlu sonuçları da alınmış tabi ki, mesela yapılan bir ankette yaklaşık 17 bin toplam üyenin (ki bunların ancak 12-13 bini aktif üye) yüzde 70'i yapılanlardan ve mevcut yönetimin çalışmalarından memnun. Bu sonuç KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz'a moral vermiş gibi. Zira bugünlerde üzerine çok gelen var.
Mahmut Hiçyılmaz daha da çok şeyler yapmak istiyor ve bunun içinde çevresine yaptığı konuşmalarda " yeni dönemde" inşallah diyor. Belli ki, tekrar aday olacak. Aday olmasının bence iki temel gerekçesi var , birincisi gerçekten başlatılan ve bir kısmı tamamlanıp sonuç alınan çok başarılı işlere yenilerinin eklenmesi yani yeni ve büyük ilave projeler, ikincisi de yine Başkan Hiçyılmaz'ın deyimiyle "iftiracılara pabuç bırakmamak"
Henüz tam bir belirmişlik yok ama zannımca kesin olan tek şey var o da, mevcut Başkan'ın yönetiminde yapacağı bazı değişikliklerle tekrar aday olması.
Bunun ipuçlarını nerden aldınız derseniz de, geçenlerde Başkan Hiçyılmaz'ın işadamlarına yaptığı bir konuşmadan çıkardım bu değerlendirmemi. Başkanı Mahmut Hiçyılmaz aynen şöyle dedi : "Seçimlerde odayı ele geçirmek isteyen müfterilerin iftiralarına maruz kaldık ve maalesef kimsenin beklemediği, istenmeyen, şanssız bir süreçle karşı karşıya kaldık.Yaptığımız icraatlara eleştiri dahi getiremeyenler maalesef, çirkin yollara tevessül edip, itibar cellatlığı yapmışlardır. Kamuoyunda aleyhimize kampanyalar düzenlemişler ve aslı arası olmayan haberlerle itibarımızı zedelemeye çalışmışlardır. Zira yaptıklarımıza şaşırdılar, bu kadar kısa sürede bu kadar başarılı işlere imza atılması onları hayrete düşürdü."
Görünen o ki, Ekim'deki seçimler çekişmeli ve kıran kırana geçecek, bir tarafta sanırım Mahmut Hiçyılmaz'ın listesi ve Oda için kısa sürede yaptığı hizmetlerin listesi yer alacak, öbür tarafta ise henüz kimin ve hangi donelerin yer alacağı açık değil...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet UZEL: KTO iştah kabartıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN