Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seminere katılan belediye personeline şeker taraması yapıldı

Kocasinan Belediyesi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla bir seminer gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 15.11.2017 11:31
Seminere katılan belediye personeline şeker taraması yapıldı

Sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapılan seminerin sonunda şeker taraması yapıldı.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "14 Kasım Dünya Diyabet Günü'nde belediye personelimize ve Kocasinan sakini hanım kardeşlerimize yönelik sağlık semineri gerçekleştirdik. Bu günün farkındalığını artırmak, diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabeti önlemek amacıyla düzenlediğimiz seminerle daha sağlıklı bir toplum için katkı sağlamayı hedefliyoruz. En büyük gayemiz, daha sağlıklı ve daha bilinçli toplumlar oluşturmaktır. Vatandaşlarımız için bu tür eğitim programlarına her zaman destek olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Kocasinan Akademi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle Kocasinan Akademi Yakut tesisi konferans salonunda gerçekleştirilen seminere kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Seminerde, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyabet Birimi Ekibi, diyabet ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verdi. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyabet Birimi Ekibi, Kocasinan Belediyesi'nin düzenlediği seminer ile toplumda farkındalık oluşturduğunu vurgulayarak, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'a teşekkür etti. Kadınlar tarafından büyük bir beğeniyle takip edilen seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Öte yandan farkındalık çalışması Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyabet Birimi Ekibi'nin, belediye hizmet binası seminer salonunda belediye personeline yönelik diyabetle ilgili bilgilendirme semineriyle devam etti. Seminer sonrası belediye personeli, şeker taraması yaptırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seminere katılan belediye personeline şeker taraması yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN