Litvanya Büyükelçisi Kudzmanas’dan Vali Düzgün’e Ziyaret

Giriş Tarihi: 20.2.2015 10:48
Litvanya Büyükelçisi Kudzmanas’dan Vali Düzgün’e Ziyaret
Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Vali Orhan Düzgün’ü makamında ziyaret etti.
Yapılan ziyarette konuşan Vali Orhan Düzgün, Litvanya Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas’a ’nin tarihi ve kültürel yapısı hakkında bilgiler verdi.
Vali Düzgün ayrıca, “İnşallah sizin bu temaslarınız Kayseri ile Litvanya arasında bu ilişkilerin gerçekleştirilmesi için bir fırsat ve başlangıç olur diye düşünüyorum. Bu ziyaretlerinizde Ticaret Odası, Sanayi Odası hatta fırsatınız olursa yaklaşık bin fabrikaya sahip olan Organize Sanayi Bölgesinde yatırımların yapıldığı fabrikaları gezdirmeyi arzu ederiz” diye konuştu.
Turizm yatırımları hakkında da bilgi veren Düzgün, “Biz Nevşehir ile birlikte ortak tanıtımlar üzerinde çalışıyoruz. Tur operatörleri ile de görüşmeler yaparak hem Erciyes’in hem de Kapadokya’nın bir kültürel kayak adı altında ortak olarak çalışmalar başladı ve bu yıl bunun ilk örnekleri görüldü. Litvanya’nın hem kayağa hem de kültür turizmine meraklı olduklarını biliyorum. Belki ikisini bir arada tutmak onlar için çok daha cazip ve eğlenceli olabilir” şeklinde konuştu.
Litvanya Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas ise, “Biz Kayseri’nin bir sanayi şehri olduğunu biliyoruz. Bunun için geldik. Bununla ilgili olarak da Kayseri’de bulunan Sanayi Odası ve Ticaret Odasını ziyaret edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Kudzmana ayrıca, “Erciyes’i çok beğendim. Birçok kayak merkezine gittim Erciyes bunların en iyilerinden birisi. Ayrıca sanayi ile çok ilgileniyoruz. Bakıldığı zaman Türkiye çok hızlı gelişen bir ülke. Yatırım için çok uygun bir ülke. Litvanya’da mobilya ve tekstil sektörü bulunmaktadır. Litvanya özellikle bu sektörleri başka ülkelere taşımak istiyor. Türkiye’de bunun için çok uygun. Turizm olarak da Türkiye Litvanya’da çok iyi bilenen bir ülkedir. Litvanyalı turistler arasında Türkiye 1 numaradır. Litvanyalıların çoğu Kapadokya’yı ziyaret etmektedir. Bu açıdan bizde Kayserili işadamlarını Litvanya’ya davet etmek istiyoruz. Aynı zamanda Litvanya’dan da işadamlarını Kayseri’ye getirmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Litvanya Büyükelçisi Kudzmanas’dan Vali Düzgün’e Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN