Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak Hayvanları, Kuşlar Ve Yılkı Atları Unutulmadı

Giriş Tarihi: 21.2.2015 15:38
Sokak Hayvanları, Kuşlar Ve Yılkı Atları Unutulmadı
Melikgazi Belediye Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde 36 ayrı alanda sokak hayvanları için çalışma yaptıklarını ve kış ağır ve çetin geçen kış şartlarında gıda desteği sağlandığını söyledi.
Hava sıcaklığının eksilerin altında olduğu bu kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan ve kar örtü altında yiyecek arayan kuşlar için park ve bahçe alanlarında yiyecek verildiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, "Bu şehrin güzellikleri arasında yer alan kuş ve güvercinler yaz aylarında şehrimize canlılık katmaktadırlar. Bu şehrin havasını, suyunu paylaşıyoruz. Ancak bu kış aylarında yoğun kar yağışı ile beyaz örtüyü bürünen park ve yeşil alanlarda yem bulmakta zorlanan kuşlara belediye olarak destek veriyoruz. Parklarda kendilerine buğday ve darı gibi yemler verilmektedir“ dedi.
Vatandaşların kendilerine yakın parklara ekmek artığı bıraktıklarını bundan da son derece mutlu olduklarını çünkü şehrin güzelliklerinin hep birlikte korunması gerektiğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu çalışmada özellikle çocukları teşvik ettiklerini çünkü bu tür alışkanlıkların ileri ki yıllarda toplumda ortak değerleri koruma, paylaşma ve sahiplenme duygularını pekiştirdiğini kaydetti.
Yapılan çalışmayı takdirle karşıladıkların belirten vatandaşlarda, "Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu duyarlı davranışın diğer kurumlara örnek olmasını diliyoruz. Can dostlarımız olan hayvanları koruyup, kollamak toplumda yaşayan herkesin görevidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak Hayvanları, Kuşlar Ve Yılkı Atları Unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN