Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi Dairesi Başkanlığından 26. Vergi Haftası Etkinliği

Giriş Tarihi: 23.2.2015 10:58
Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığından 26. Vergi Haftası Etkinliği
Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından, 26. Vergi Haftası olması nedeniyle Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.
23 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında kutlanan 26. Vergi Haftası nedeniyle Atatürk anıtına Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından çelenk bırakıldı. Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök, “Toplumumuzda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının bütün kesimlere kazandırılması amacıyla 1990 yılından beri kutlanmakta olan Vergi Haftasının 26’ıncısı bu yıl 23 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında ülke genelinde ve ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır” diye konuştu.
Özkök ayrıca, “Daha önce neredeyse beyan dönemi geçtikten sonra kutlanan vergi haftası, Gelir İdaresi Başkanlığının kuruluşundan sonra, hem mükelleflerimizin beyanları sırasında çıkabilecek sorunlarına yardımcı olmak hem de kamuoyunda vergi bilincinin oluşmasına katkı sağlamak üzere beyan döneminden önce Şubat ayının son haftasında kutlanmaya başlamıştır. Bu hafta süresince vergide eğitim seferberliği kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliği sonuç belirlenen ilk ve ortaokullar ile lise öğrencilerine başkanlığımız grup müdürleri, Vergi Dairesi Müdürleri, müdür yardımcıları ile gelir uzmanlarınca okullarımız ziyaret edilerek verginin önemi ile ilgili konferanslar verilerek, vergi bilincinin artırılmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Ziyaret programlarına değinen Özkök, “Hafta etkinlikleri kapsamında vergisini zamanında ödeyen, kazancını doğru beyan eden mükelleflerimizi işyerlerinde ziyaret edeceğiz. Öte yandan çalışanlarımızın performans ve motivasyonlarını arttırmak düşüncesiyle hafta etkinlikleri kapsamında başkanlığımı çalışanlarına ‘Kişisel Gelişim ve Stres Yönetimi’ konulu seminer verilecektir. Vergi Haftasının ülkemizin, milletimizin refahının arttırılmasına, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasına, verginin tabana yayılmasına vesile olmasını diliyorum. Ayrıca, vergisini zamanında ve tam olarak ödeme gayretinde olan tüm mükelleflerimize hayırlı bol kazançlı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığından 26. Vergi Haftası Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN