Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çolakbayrakdar’a İmar Brifingi

Giriş Tarihi: 4.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:09
Başkan Çolakbayrakdar’a İmar Brifingi
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediyenin programında yer alan; hizmetlerin, projelerin ve yatırımların detayları hakkında ilgili birimlerden brifing almaya başladıklarını söyledi.
Kocasinan Belediyesi’nde 10 yıldır meclis üyesi olarak görev yaptığını hatırlatan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "Hazırlanan ve devam eden projeleri gece-gündüz çalışıyoruz. Projeleri genel hatlarıyla zaten biliyorum ama şimdi detaylarına iniyoruz, üstüne eklenmesi gereken katkıları görüşüyoruz. Belediyemizi en ince ayrıntısına kadar tanımak için ilgili birimlerden brifing alıyoruz" dedi.
İmar ve Şehircilik, Plan ve Proje, Kentsel Tasarım, Bilgi İşlem, Emlak ve Gelir Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Everekli, Başkan Çolakbayrakdar’a ilgili müdürlükler ve çalışmaları hakkında brifing verdi.
Kentsel dönüşüm, biten ve daha önce başlatılan projeler hakkında bilgi vereceklerini belirten Mehmet Everekli, "Erkilet bölgesinde Belediyemize ait mülkiyetler üzerinde kentsel dönüşümde rezerve alanı olarak kullanmayı düşündüğümüz parsellerimiz var. Bu parsellerdeki plan tadilatları için gerekli adımları attık. TOKİ veya diğer alternatiflerle beraber konut üretebiliriz. Burada yaklaşık 110 bin metrekare imar alanımız var. Sağlık tesisi, sosyal tesis, camisi, resmi kurumu, ticaret alanlarıyla kendi içerisinde plan rezerv edildiği gibi sosyal donatılarda, yer alacak" dedi.
Biten projeler hakkında da bilgiler aktaran Mehmet Everekli şöyle devam etti, "Bunun yanında malumunuz olduğu üzere belli aşamaya gelen kentsel dönüşüm projelerimiz de var. Ahi Evran, Yunus Emre, Alsancak, Seyrani kentsel dönüşüm projeleri hazır. Gerekli yetki devirlerimizi aldık. Buraların detaylı projelerine girdik, şu anda 1/5000 ve 1/1000 için Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek meclisine yazacağız. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı talimat gereği gerek gölgeleme yöntemi gerekse havacılık çalışmasıyla bir an önce imar planlarının önünü açıp bölgemizi değerlendirmek için çalışıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çolakbayrakdar’a İmar Brifingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN