Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 94. Yıl Dönümü

Giriş Tarihi: 11.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, 12 Mart İstiklal Marşının TBMM tarafından kabulünün 94. yıl dönümü için bir mesaj yayımladı.
Özden, aziz milletin hiçbir zaman zulme boyun eğmemiş, vatanın her karış toprağına canı pahasına sahip çıkmış bir millet olduğunu ifade ederek, “Milli şairimiz Mehmet Akif’te, İstiklal Marşı’yla milletimizin bu halini destansı bir dille, hislerimize tercüman olacak biçimde ölümsüzleştirmiştir. İstiklal Marşımız, milli mücadelenin en çetin dönemlerinde halkımıza büyük cesaret ve moral aşılamıştır.Mehmet Akif, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ derken, Milletimizin bağımsızlık yolunda çektiği zorlukları en çarpıcı biçimde ortaya koymuştur. Çekilen bütün bu acılar, sıkıntılar hepimize ders olmalı. Tarihimizden gerekli dersleri çıkarmalı ve medeniyet yarışın da daha üst sıralara nasıl geliriz, bunun mücadelesini vermeliyiz. Bizler bugün şehitlerimizin emaneti bu cennet vatanı muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.
Milletimizin, birlik ve beraberlik içinde güzel bir geleceğe doğru yürüyüşünü emin adımlarla sürdüreceğine olan inancımla; ‘İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 94. Yıl Dönümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN