Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Orhan Düzgün’den 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün Yıl Dönümü Mesajı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Valisi Orhan Düzgün, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Düzgün, "Milletimizin onurlu mücadelesi ve vatan sevgisi, bağımsız bir ülke, hür bir millet iddiasının mısralarla ifadesi ve parlak bir geleceğin müjdecisi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 94’üncü yıldönümünü kutluyoruz" ifadesinde bulunduğu mesajının şu şekilde sürdürdü:
"Milli marşlar, Milletlerin birliğini sağlayan ve yaşatan temel öğelerdendir. İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, Türk Milletini ortak düşünce ve değerler düzleminde buluşturan eşsiz bir eserdir.
İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen, ömrünü vatana, millete adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri almasının yanı sıra her kıtasında iman tazeleten, her mısrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşımız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en berrak ifadesidir.
Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutladığımız bu günlerde, Türk Milletini ortak değerler ve düşünce düzleminde buluşturan İstiklal Marşımız ve sahip olduğumuz her değer bağımsızlık mücadelesinden izler taşıyor. Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife de bu mücadeleyi daima diri tutmak ve gelecek nesillere aktarılması için mücadeleyi sürdürmektir.
Yüce Allah’tan bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmamasını niyaz ediyor, İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 94’üncü yılı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve gazi olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Orhan Düzgün’den 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün Yıl Dönümü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN