Sivas’taki Kurtarma Tatbikatına Katkısı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Sivas’taki Kurtarma Tatbikatına Kayseri Katkısı
Türkiye’nin ilk ve tek dağ yönetim şirketi Erciyes A.Ş, danışmanlık hizmeti kapsamında bilgi ve tecrübelerini aktarmaya devam ediyor.
Bu çerçevede bu yıl hizmete giren ve danışmanlık hizmeti Erciyes A.Ş tarafından yürütülen Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’nde halatlı sistemlerden (telesiyej) insan kurtarma eğitimi verildi.
20 kişiye yönelik olarak 3 gün süren eğitimin ardından yapılan kurtarma tatbikatında, 2 bin 552 m. rakımlı Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’ndeki telesiyejde teknik arıza nedeniyle mahsur kalan kayakçılar, halatlar vasıtası ile yaklaşık yarım saat içinde teker teker aşağı indirdi. İl Özel İdaresi bünyesindeki Buruciye A.Ş. personeli tarafından gerçekleştirilen tatbikatı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Sivas Vali Yardımcısı Salih Ayhan, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı ve Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun ile Sivas İl Genel Meclisi üyeleri de izledi.
Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı kayak merkezlerinin en önemli sorunlarından birinin de arama-kurtarma faaliyetleri olduğunu belirterek, "Kayseri Erciyes A.Ş. ve Buruciye A.Ş. arasında eğitim ve danışmanlık konularında işbirliği yapıyoruz. Bu çerçevede de Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ni sürekli takip ediyoruz. Erciyes A.Ş. olarak 3 gün boyunca Buruciye A.Ş. personeline kurtarma eğitimi verdik. Bugün yapılan kurtarma operasyonu, yarın oluşabilecek muhtemel bir kaza veya kurtarma için önemli bir gösterge olacaktır. Çok başarılı bir operasyon gerçekleşti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivas’taki Kurtarma Tatbikatına Kayseri Katkısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN