Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasinan Kaymakamı Ali Candan:

Giriş Tarihi: 18.3.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, "Çanakkale; tarihin akışını değiştiren , bağımsızlığı uğruna nelerin yapılabileceğini nelerin feda edilebileceğini dünyaya gösteren yiğitlik destanıdır" dedi.
Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, "Hasta adam gözüyle bakılan bir Devletin Yenilmez Armada denilen dünya devletleri karşısında göstermiş olduğu azmin ve inancın zaferidir. Metrekareye binlerce merminin düştüğü , siperlerin adeta dipdibe olduğu bu savaşta Milletimiz vatanı ve bayrağı için gerektiğinde canını bile gözünü kırpmadan verebileceğini göstermiştir" diyerek şu şekilde konuştu:
"Yapılan fedakarlıkları , gösterilen kahramanlıkları gelecek nesillere aktarmak için Kaymakamlık olarak 100.Yılında Çanakkale Ruhu isimli bir proje başlattık. 8 farklı bölümden oluşan bu proje ile özellikle gençliğimize 100.Yılında Çanakkale Ruhunu aşılamayı hedefledik. Yaklaşık 35 Bin öğrencimize Çanakkale Ruhu konulu konferanslar verdik. Yine proje kapsamında 1000 öğrencimizi Çanakkale’ye götüreceğiz. İlk grup geçtiğimiz hafta sonu Bursa ve Çanakkale illerini ziyaret edip o ruhu yerinde yaşadı. Bundan sonrada yapacağımız çalışmalarla Çanakkale Ruhunu , o kahramanları ve destanlarını gelecek nesillere aktarmak en önemli vazifemiz olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferinin 100.Yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasinan Kaymakamı Ali Candan:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN