Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler Gökyüzünün Kanatsız Melekleri İle Buluştu

Giriş Tarihi: 20.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Öğrenciler Gökyüzünün Kanatsız Melekleri İle Buluştu
Erciyes Üniversitesi Havacılık Kulübü tarafından ‘Havacılığın Kanatsız Melekleri’ isimli konferans düzenlendi. Etkinliğe, Türkiye’nin ilk F-16 kadın pilotu Berna Şen’in yanı sıra Havaş Yolcu Hizmetleri Şefleri Saniye Söğüş ve Özlem Akdemir konuşmacı olarak katıldı.
Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta konuşan Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlke Türkmen; Yüksekokuldaki kız öğrenci sayısının erkeklere oranla çok az olduğuna değinerek, Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleşen etkinliğin kadınların iş hayatındaki yerine dikkat çekmek için yapıldığını belirtti. Türkmen; “İlk aşama eğitim aşaması ve bu aşamada bayan sayımız oldukça düşük, bu durumda havacılık sektöründe çalışan bayan sayısının az olmasına neden olmaktadır. Fakat son yıllardaki gözlemlerime dayanarak teknik bölümlere de bayanların ilgisinin arttığını söyleyebilirim. Umut ediyoruz ki sektörde ve eğitim alanında çalışan bayanların sayısı daha da artar” dedi.
Türkiye’nin ilk F-16 kadın pilotu Berna Şen ise, "Bugün ki etkinlikte arkadaşlarımızın içindeki havacılık aşkını biraz hareketlendirmek istiyorum. Ben bu aşkı hiç kaybetmedim. Arkadaşlarıma da bunları anlatacağım. Havacılık kolay bir meslek değil çok ciddi ve fedakarlık isteyen bir iş ve bu fedakarlığı yaparken onları güdüleyen bir şeyler olması gerekiyor. Bu da onların motivasyonudur ve birazda çalışma gerektiren, sürekliliği olan bir meslek, birbirini çok etkileyen bir operasyon içerisindesiniz. Birinin yaptığı şey diğerinin hayatını etkiliyor. Ve çok disiplin gerektiriyor. Bunun bilinciyle bu mesleğe girip bu yönde devam etmeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler Gökyüzünün Kanatsız Melekleri İle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN