Bereket Ormanına 2 Bin Fidan Dikildi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Bereket Ormanına 2 Bin Fidan Dikildi
21 Mart Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde yürütülen ’Gönül Elçileri’ Projesi kapsamında ’de bulunan Bereket Ormanı’na 2 bin adet fidan dikildi.
Fidan dikimi öncesinde konuşan Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara, "Ülkemizde ağaçlandırma çalışmalarına hız kazandırmak adına 2008-2012 tarihleri arasında ağaçlandırma seferberliği ilan edilmiştir. Bu dönem içerisinde Kayseri’de 347 bin dekar alanda çalışma yapılmış olup yaklaşık 41 milyon adet fidan toprakla buluşturulmuştur. 2013 yılında 60 bin 110 dekar alanda, 2014 yılında ise 64 bin 440 dekar alanda çalışma gerçekleştirilmiştir. 2015 yılında da çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir" ifadelerini kullandı.
Kayseri Valisi Orhan Düzgün ise Kayseri’de ciddi bir ağaçlandırma çalışmasının başlatıldığını söyleyerek, "Her fırsatı ilimiz yeşillendirmek, ağaç miktarını değerlendirdiğimiz gibi bugünde sizlerle beraberiz. Kayseri doğal güzellikler bakımından, tabi güzellikler bakımından, kültür mirası bakımından gerçekten çok zengin bir şehirdir. İlimizdeki orman varlığının artırılması noktasında da son yıllarda ciddi çalışmalar yapılıyor. Başta Erciyes’in etekleri olmak üzere Felahiye’den Pınarbaşı’na birçok ilçelerimize varıncaya kadar ciddi bir ağaçlandırma kampanyası başlatıldı" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Vali Düzgün ve eşi Gül Düzgün, kendi adlarına fidan dikti. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da fidan dikerek, suladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bereket Ormanına 2 Bin Fidan Dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN